Kasanın önündeki fan nereye üflemeli?

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benim bilgisayarım masaüstü. Kasanın içinde 2 tane soğutma fanı var 1. si işlemcinin üzerinde bulunan soğutma fanı 2. si de egzoz fanı dediğimiz kasanın arka tarafında bulunan soğutma fanı. Kasa çok fazla ısınıyor ve ben 2 tane fanın kasaya yetmediğini düşünüyorum bunun için 1 tane daha fan alıp kasaya takmaya karar verdim ama nereye takacağım hakkında en ufak bir fikrim yok.

Benim kasanın içinde aşağıdaki fotoğraflarda da gördüğünüz gibi bir yer var. Acaba burası ayriyeten fan takma yeri olabilir mi ? Aldığım fanı buraya takabilir miyim ?

Gördüğünüz gibi fan takma yerine benziyor ama emin olmak için bu forumdaki arkadaşlara sormak istedim yanıt verirseniz sevinirim.
20150825_111510 - Kopya.jpg
20150825_111358 - Kopya.jpg

Teşekkür ederim abiciğim yardımcı olduğun için ama sana bir sorum daha olacak. Benim eski bilgisayarım bozuldu işlemcisi çalışmıyor ama o işlemcinin üzerinde bulunan fan çalışıyor acaba onu söküp kendi bilgisayarımdaki o yere takabilir miyim ? Eğer olursa yeni bir fan almama gerek kalmaz ama vidalı değil geçirmeli bir fan o nasıl takacağım ?
20150825_142202.jpg

Arkadaş takabilirse gayet olur. Kasayı neden ısıtsın? Bu nasıl bir mantık.
Takayım mı ? Takmayayım mı ? Bilemedim şimdi.

Arkadaşlar işlemcinin fanını çıkartamıyorum ben sadece pervane olan kısmını çıkarmak istiyorum ızgarasıyla birlikte çıkartmak istemiyorum bu şekilde sadece pervane olan kısmını çıkartamaz mıyım ? Biraz zorladım çıkacak gibi duruyor ama ya kırarsam diye de korkuyorum.

İşlemci fanını çıkartmak için ilk önce anakartı çıkarın. Anakartın arkasındaki vidaları çıkartın ardından fanıda çıkartırsınız.
Bende önde fan var hiçbir hayrını göremedim. Ama takmaktan zarar gelmez.
İşlemci fanı oraya olur mu bilmiyorum. AMD fanını metalinden çıkartıp başka bir yere takmıştım. Ama İntel'in fanı biraz farklı. Kalın gelebilir.
Sırf fanı çıkartıp takmak zor olmasın diye AMD alıyorum ben.:)

:D buda güzel mantık @Weird flex
Siz şöylede yapabilirsiniz;
Kargaburun tarzı kesici uçlu bir şeyle fanın 4 bir yanındaki plastikleri kıt kıt kesin ama tam metal kısmın olduğu yerden bu sayede kasaya silikon tabancası ile yapıştırılır bence ama sesli olabilir büyük ihtimalle :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı