Kasanın sıcaklığını düşürmek için ne yapmak lazım?

hasanguny

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ekran kartım 75 derecelerde geziyor yükte ve bunu düşürmek için kasama fan almak istiyorum kasam Corsair Spec Delta RGB. Sıvı soğutma mı alayım yoksa 2 tane fan mı? Öneriniz nedir? İşlemci R5 3500 sıvı soğutma mı mantıklı yoksa 2 tane fan mı alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ekran kartım 75 derecelerde geziyor yükte ve bunu düşürmek için kasama fan almak istiyorum kasam Corsair Spec Delta RGB. Sıvı soğutma mı alayım yoksa 2 tane fan mı? Öneriniz nedir? İşlemci R5 3500 sıvı soğutma mı mantıklı yoksa 2 tane fan mı alayım?
Sıvı soğutma alma imkanınız varsa tabi ki sıvı soğutma tercih etmelisiniz. Hepsine göre daha performanslıdır.

Yükte 75'i geçmiyor, altında seyrediyorsa ve ayarlar ultrada ise normal sayılabilir. Fakat burada fan devirleri de önemli. Eğer 75 dereceyi görünce otomatik fan devri artıyor ve yüksek fan devrine rağmen düşmüyorsa o zaman iş değişir.
Not: Ben de aynı kasayı kullanıyorum. Pek sorun yaşamadım ama destek olarak üste fan veya ekran kartına sıvı soğutma ya da kule tipi soğutucu denenebilir. Ekran kartı modeliniz nedir?

Sen kabahati kasada arıyorsun ama Gigabyte 2060 ile 75 derece görmek bile mucize. O kartın soğutması leş.

Al bu rehberi uygulayarak sıcaklığını düşür.

Yükte 75'i geçmiyor, altında seyrediyorsa ve ayarlar Ultra'da ise normal sayılabilir. Fakat burada fan devirleri de önemli. Eğer 75 dereceyi görünce otomatik fan devri artıyor ve yüksek fan devrine rağmen düşmüyorsa o zaman iş değişir.
Not: Ben de aynı kasayı kullanıyorum. Pek sorun yaşamadım ama destek olarak üste fan veya ekran kartına sıvı soğutma ya da kule tipi soğutucu denenebilir. Ekran kartı modeliniz nedir?

Ekran Kartı Gigabyte Windforce RTX 2060 zaten ısınan bir model sadece biraz daha soğuk çalışmasını istiyorum. Oynadığım tüm oyunları Ultra'da oynuyorum.
Sen kabahati kasada arıyorsun ama Gigabyte 2060 ile 75 derece görmek bile mucize. O kartın soğutması leş.

Al bu rehberi uygulayarak sıcaklığını düşür.

Evet ısınan bir kart bende kasaya sıvı soğutmamı alsam yoksa 2 tane fanmı alsam bilemedim.

@hasanguny gerçekçi olursak olmaz. O fanlar içeride bir sirkülasyon olsun ve sıcak hava güzelce dışarı atılsın diye var. Vantilatör gibi soğutma işini donanımların kendi fanları yapar. Fazla fan bazen sirkülasyonu olumsuz da etkileyebilir. O yüzden UV öncesi bir masraf etme.
bu uv zarar vermez değilmi bir arkadaşımda 1660s ph var oda ısınıyor 80 lerde geziyor.

Geri
Yukarı