Kasanın sistem parçaları ile uyumlu olup olmadığı nasıl anlışılır?

halilakyildiz

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kasa değiştirmek istiyorum fakat (ekran kartı, anakart vb.) gibi parçaların alacağım kasa ile uyumlu olup olmadığını nereden anlarım?

Kasa değiştirmek istiyorum fakat (ekran kartı, anakart vb.) gibi parçaların alacağım kasa ile uyumlu olup olmadığını nereden anlarım?
Bunlarla uyumlu olan kasa değil, anakarttır. Hangi anakart alacağınızı yazabilir, ya da daha ne alacağınız düşünmediyseniz farklı bir konu açıp bütçe belirterek tavsiye alabilirsiniz.

Beyler soruyu anlamadınız galiba, bunu nasıl anlarım diyorum, bana bu nasıl yapılır gösterin demiyorum. Siz mesela bilgilerini verdiğim ana kart ve kasanın uyumlu olup olmadığını nereden anlıyorsunuz onu soruyorum.
Parçaları yazarsanız medyumdeğiliz.

Bir örnek verip gösterebilirsin yani,"şu anakart ile şu kasa uyumludur, çünkü..." Diyerekten, sana medyum diyen olmadı zaten.

Anakartın ATX ise alacağın kasa Mini-Tower veya ITX olmamalıdır. Sadece anakarta uygun kasa almakla iş bitmiyor. Aldığın kasanın iç hacmine göre ekran kartı, işlemci soğutucu tercih etmek gerekecektir. Anakart ekran kartı işlemci soğutucuyu belirledikten sonra ona uygun kasa ayarlamak gerekecektir. Full Tower kasalar bir çok parça ile uyumludur ama ebatı, ağırlığı gereği artık bu tip kasalar günümüzde rağbet görmüyor.

Geri
Yukarı