Kasanın üst tarafına 2X fan gerekli mi?

LauraWells

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Corsair LL 120 3X Fan alacaktım ikisi üst tarafa diğeri egzoz fan olarak düşünüyordum. Alacağım kasa ise Corsair 4000D Airflow.
Kasayla beraber gelen 2 fanı ön tarafa takacağım ve egzoz fan için 1X Corsair LL 120 düşünüyorum. Ya da 3X kit alıp ikisini üst tarafa taksam çok fark eder mi performans açısından? Sesli çalışırlar diye korkmuyorum değil. Lütfen başka bir fan önerisi yapmayın şekile önem veriyorum ve araştırmalarım sonucu Corsair LL 120 hepsinden güzel geldi🙂

4000D, haliyle fan ister. Bütçenize de bağlı bir şey ama Corsair'den yana gitmek istiyorsanız LL serisi fanlar gerçekten güzeller. Ses konusu ise anakart/uygulama üzerinden yapılacak ince ayarlamalara bakar. Bence tüm kasayı LL fanlarla donatın. Diğer siyah fanlar kenarda dursun.

4000D, haliyle fan ister. Bütçenize de bağlı bir şey ama Corsair'den yana gitmek istiyorsanız LL serisi fanlar gerçekten güzeller. Ses konusu ise anakart/uygulama üzerinden yapılacak ince ayarlamalara bakar. Bence tüm kasayı LL fanlarla donatın. Diğer siyah fanlar kenarda dursun.
Yani en fazla 3x kiti satın alıp, 2 radyatör bir diğerini egzoz fan olarak kullanabilirim. Bazı yerlerde okudum 1-2 dereceye sebep kafa ütülemesin gibi yorumlar gördüm. Sadece egzoz fanda alabilirim LL 120 fandan. Maalesef hepsini donatamam🙂 Diğer iki fanı ön tarafa düşünüyorum yani 1 tane eksik olacak ön taraftaki fanda bir sorun teşkil edecekse Be Quiet 3x Silent Wings alabilirim. Ön tarafa RGB olmasa da olur, sadece iç tarafına önem veriyorum.

@LauraWells

Eğer amacınız ucuza kaliteli bir şey almaksa Arctic'in F12 fanları bayadır indirimde.

Bana sorarsanız Corsair'in fanları pahalı. Yaptığı iş belli. He siz çerçevesi belirli bir bütçe ve tam fan sayısını sunarsanız renkli fanlara da bakarız.

@LauraWells

Eğer amacınız ucuza kaliteli bir şey almaksa Arctic'in F12 fanları bayadır indirimde.

Bana sorarsanız Corsair'in fanları pahalı. Yaptığı iş belli. He siz çerçevesi belirli bir bütçe ve tam fan sayısını sunarsanız renkli fanlara da bakarız.
Benim bahsettiğim gibi olmuyor mu diyorsun :)

@LauraWells

Amacınız performans almak ise ucuza bu işi yapabilecek çok fan var. İşin içine ARGB/RGB girsin istiyorsanız orada da yine uygun ürünler bulunur. Ama siz Corsair yolundan gideceğim diyotsanız LL serisi fanlar güzeldir. Yoksa öne üç fan, arkaya üç fan dizilimi yeterlidir. Fan seçimi biraz sizin zevkinize kalıyor.

@LauraWells

Amacınız performans almak ise ucuza bu işi yapabilecek çok fan var. İşin içine ARGB/RGB girsin istiyorsanız orada da yine uygun ürünler bulunur. Ama siz Corsair yolundan gideceğim diyotsanız LL serisi fanlar güzeldir. Yoksa öne üç fan, arkaya üç fan dizilimi yeterlidir. Fan seçimi biraz sizin zevkinize kalıyor.
Demek istediğim 2x üst tarafa takmasam sadece egzoz fan alsam LL 120 fanı, kasayla beraber gelen 2x fanı ön tarafa taksam çok mu performans kaybı yaşarım? Eğer ciddi performans söz konusu ise 3x kit alıp 2 tanesini üst tarafa 1 egzoz ve kasayla gelen 2x fanı ön tarafa montajlayacağım.

@LauraWells

Önde 3 tane güzel hava üfleyecek fanınız olsun. LL serisi fantastik bir indirim görmemişse pahalıdır ve o paraya daha fazla fan alınır. Bunun haricinde kasayla beraber gelen 2 fanı ise yukarıdan tahliye görevinde kullanırsınız. İsterseniz arkaya da 1 tane tahliye fanı alırsınız.

@LauraWells

Önde 3 tane güzel hava üfleyecek fanınız olsun. LL serisi fantastik bir indirim görmemişse pahalıdır ve o paraya daha fazla fan alınır. Bunun haricinde kasayla beraber gelen 2 fanı ise yukarıdan tahliye görevinde kullanırsınız. İsterseniz arkaya da 1 tane tahliye fanı alırsınız.
Corsair 4000D Airflow ile beraber gelen fanı 1 adet extra satın almak istiyorum ama hangi fan modeli aynısını bulamadım.

Geri
Yukarı