Kasanın Üstündeki Fanlar Hangi Yöne Bakmalı?

İki tane önde 14CM'lik, 2 tane üstte 12CM'lik, bir de egzozdaki 12CM'lik var. Bir tane de GPU'nun arkasına 8CM koydum direk PCB'ye üflesin diye. Yani CPU, GPU ve PSU fanları hariç toplam 6 fan mevcut.
Daha ne olsun. Egzoz görevi gördürün fanlara, ısınan hava yükselir. Ön cephede 2 adet 14 CM'lik fan işinizi fazlasıyla görür. 🙂

İki tane önde 14CM'lik, 2 tane üstte 12CM'lik, bir de egzozdaki 12CM'lik var. Bir tane de GPU'nun arkasına 8CM koydum direk PCB'ye üflesin diye. Yani CPU, GPU ve PSU fanları hariç toplam 6 fan mevcut.
Bence fazlasıyla yeterli. Isı değerleri 70 dereceye gelmiyorsa fan bile çıkartabilirsiniz.

Bence fazlasıyla yeterli. Isı değerleri 70 dereceye gelmiyorsa fan bile çıkartabilirsiniz.
İşlemcim özellikle işlemciye abanan oyunlarda(%50-60 işlemci kullanımında) 75-80 dereceleri buluyor. Ekran kartı da yukarda yazdığım gibi 64-73 derece arası oyundan oyuna değişiyor.
İşlemci için Aliexpress'ten iki bakır ısı borulu kule tipi soğutucu aldım inşAllah onun faydası olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı