Kasanın yan kapağını açmak sıcaklığı ne kadar düşürür?

ZyNeX1907

Centipat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Ben bir süredir mining yapıyorum ve ekran kartım kasanın içinde çalışıyor. Kasanın yan kapağı kapalı ve kart 54,55 derecede. Ama malum bildiğiniz gibi şu an havalar soğuk ve bu sıcaklıkların 47,48 olması gerekiyor diye biliyorum. He bu arada kartım GTX 1660 Super Zotac marka bir kart. Ev tozlu bir ev değil neredeyse 2 günde bir temizleniyor. Yan kapağını açsam 2,3 derecede olsa sıcaklık düşer mi? Çünkü ne kadar soğuk çalışırsa ömrü o kadar uzun oluyor kartların.

55 dereceden 50 dereceye düşmesine değmez, kasanın hava sirkülasyonunu bozmuş oluyorsun böyle yaparak.

Açık olursa daha serin çalışır ama daha fazla tozlanır, kapalı olursa daha sıcak olur ama daha temiz olur, yani sen bilirsin.

55 dereceden 50 dereceye düşmesine değmez, kasanın hava sirkülasyonunu bozmuş oluyorsun böyle yaparak.

Hava sirkülasyonu derken tam anlamadım detaya girebilir misin rica etsem hava sirkülasyonu bozulursa ne olur bunu da söylersen sevinirim.
Açık olursa daha serin çalışır ama daha fazla tozlanır, kapalı olursa daha sıcak olur ama daha temiz olur, yani sen bilirsin.

Ortam temiz tozdan yana sıkıntım yok başka bir sıkıntı çıkar mı diye sormuştum.

Arkadaşlar merhaba. Ben bir süredir mining yapıyorum ve ekran kartım kasanın içinde çalışıyor. Kasanın yan kapağı kapalı ve kart 54,55 derecede. Ama malum bildiğiniz gibi şu an havalar soğuk ve bu sıcaklıkların 47,48 olması gerekiyor diye biliyorum. He bu arada kartım GTX 1660 Super Zotac marka bir kart. Ev tozlu bir ev değil neredeyse 2 günde bir temizleniyor. Yan kapağını açsam 2,3 derecede olsa sıcaklık düşer mi? Çünkü ne kadar soğuk çalışırsa ömrü o kadar uzun oluyor kartların.

Hocam kasanın temizliğini yapıp termal macun yenilesen daha iyi olur kapağı açarsan kasanın içindeki hava akışını bozabilirsin ve kapağı açtığında karlar ülkesindeki Elsa gelmeyecek.

Hocam kasanın temizliğini yapıp termal macun yenilesen daha iyi olur kapağı açarsan kasanın içindeki hava akışını bozabilirsin ve kapağı açtığında karlar ülkesindeki elsa gelmeyecek.

Kasayı alalı 1 buçuk yıl oldu her ay ekran kartının kasanın işlemcinin tüm tozlarını alıyorum ama sıcaklık ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur benim için.
Hava sirkülasyonunu etkileyebilir.

Etkilerse ne gibi sıkıntılar çıkar.

Hava sirkülasyonu derken tam anlamadım detaya girebilir misin rica etsem hava sirkülasyonu bozulursa ne olur bunu da söylersen sevinirim.

Kasanın içindeki havanın giriş ve çıkışının planına hava sirkülasyonu diyoruz kısaca.

Hava sirkülasyonunun bozulması demek bu planın da bozulması demek, ön kasa fanları işlevini kaybediyor böyle yapınca. Kapalı uzay montaj gibi bir şey.

Kasayı alalı 1 buçuk yıl oldu her ay ekran kartının kasanın işlemcinin tüm tozlarını alıyorum ama sıcaklık ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur benim için.

Tozunu alıyorsanız bir de termal macunu değiştirirseniz sorun kalmaz eğer değiştiremiyorsanız bir bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz veya uzay montaj kullanabilirsiniz bir de sıcaklık normal dert etmenize gerek yok.

Geri
Yukarı