Kasaya çok az miktarda su döküldü

thezack31

Decapat
Daha fazla  
RAM
xpg
Ekran kartı
rx 590
Anakart
gigabyte
İşlemci
ryzen 5 2600x
Merhaba arkadaşlar, klavyenin yanında, içinde çok az miktarda su bulunan ağzı açık bir şişe vardı, dibinde o kadar az su vardı ki hani kafaya dikersinizde bir şey gelmez, o derece. Şişeye elim çarptı, şişe kasa üstünde sekerek yere düştü, o an görüntü dondu bilgisayarda, ben de restart attım, kasanın ışıkları gitti-geldi, gitti geldi, 3 kere gitti geldi. Sonra ışıkları yanık, fanlari açık bir şekilde çalışmaya devam etti fakat monitöre görüntü, mouse ve klavyeye ışık gelmedi. Ust izgara kisminda bir iki damla su gördüm o kadar azdı ki deliklerin üstünde kalmış, ekran kartını, RAM'leri, işlemci soğutucusunu falan çıkardım, her yeri inceledim su izi bulamadım. BIOS pilini de çıkardım bekliyorum. Bu arada kasanın Power tuşu ve reset tuşu da iptaldi. Sizce ne yapmam gerekiyor?

İlk donup kapandıktan sonra cahillik edip açmaya çalıştım sürekli ,açılmadı, şişenin komple boş olduğunu düşünüyodum , ışıkları yakinca üst ızgarada gördüm damlaları. Anakartın yanmış olmasıda muhtemel çünkü ne görüntü geldi ne mouse çalıştı ne de klavye
Keşke açmaya zorlamasaydınız hocam. Büyük ihtimalle kısa devre sonucu anakartta bazı bileşenlere zarar gelmiştir. Çok geçmiş olsun👍

İlk temasta hızlıca gücü kesmeliydiniz aslında fakat anın dalgınlığı ile unutmuş olabilirsiniz.

Görüntü konusunda sorun var, kasanın konumunu ve dökülme durumunda olası teması düşünürsek GPU'ya temas etmiş ve kısa devre yaptırmış olabilir. Sistemi iyice temizleyip kuruttuktan sonra onboard görüntü almayı dener misiniz?

Anakarta temas etse kasanın tamamen kapanacağını düşünüyorum. Sorun sadece GPU'da gibi geldi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı