Kasaya elektrik gelmiyor

omersari

Centipat
Öncelikler herkese selamlar;
Bilgisayarı normal şekilde kullanıyorum ve bunu sürekli yapmıyor. Arada bilgisayarı kapattıktan sonra tekrar açmaya kalktığımda kasaya hiç elektrik gelmiyor. Anakarttan CMOS reset kısmından resetlediğim zaman bilgisayar açılıyor ve normal şekilde oyun vs oynuyorum herhangi bir performans kaybı olmuyor, BIOS Update, BIOS pili değişimi yaptım fakat sorun düzelmedi örnek olarak 3 4 gün normal açılıyor 5. gün açma tuşuna bastığım zaman kimse yok BIOS'u sıfırladığım gibi bilgisayar açılıyor ve 3 4 gün daha böyle gidiyor. Yardımlarınız bekliyorum.

Basit düşünelim tuşda sıkıntı olabilir de eminim kontol etmişsinizdir benim aklıma PSU 'nun gücünün yetip yetmeyeceği geldi.

İşlemci:Amd fx8300
Anakart:Msı 970gaming
Ram:8 gb dual corsair
Ssd:Samsung 120gb 750 evo
Psu:Zalman 500w
Sistemim bu şekilde başka merak ettiğiniz bişey varsa söyleyebilirim.
Basit düşünelim tuşda sıkıntı olabilir de eminim kontol etmişsinizdir benim aklıma PSU 'nun gücünün yetip yetmeyeceği geldi.
Bu şekilde sistemi yaklaşık 5 senedir kullanıyorum güçte sıkıntı olmadı bu zamana kadar tuş kısmına gelince anakarttanda tetik alıp denedim olmadı

Statik elektrik mi birikiyor acaba hiç yazılımsal bir sorun gibi durmuyor. Donanımsal bir sorun ile uğraşmak uzmanı olmadığımız bir konuda zor olacaktır fakat umarım büyük bir sorun değildir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı