Kasaya elektrik gelmiyor

gakkos0124

Hectopat
Daha fazla  
Hayirli bayramlar diliyorum, kardeşlerim.
21 gün kasayı hiç açmadım, daha doğrusu fırsatım olmadı. Bugün bayram nedeniyle P'yi oynama fırsatım olacaktı ki, kasada güç yok, elektrik gitmiyor. Çözümü nedir? Çok mağdurum. Şimdiden yardım eden kardeşlerime teşekkür ederim.

Hayirli bayramlar diliyorum, kardeşlerim.
21 gün kasayı hiç açmadım, daha doğrusu fırsatım olmadı. Bugün bayram nedeniyle P'yi oynama fırsatım olacaktı ki, kasada güç yok, elektrik gitmiyor. Çözümü nedir? Çok mağdurum. Şimdiden yardım eden kardeşlerime teşekkür ederim.

PSU'nun kablosu yerinden oynamıştır bir orayla oyna.

PSU'nun açma kapama tuşu kapalı değil açık onda sıkıntı yok PSU kablosunu çıkar tak denedim yine olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içindeki PSU kabloları yerinden çıkmış olabilir oraları kontrol edin hepsi doğru takılmışsa PSU bozulmuş olabilir garantiye göndermeniz gerekir bu durumda.
Ek olarak bilgisayarın markası TurboX veya İzoly mi?

Farklı bir kablo ile deneyebilirsiniz. Monitör güç kablosu da olabilir. Farklı bir prizde de deneyebilirsiniz. Ara kablo varsa onu da kontrol edin.

Dostum belki benim yaşadığım sorunu yaşamış olabilirsin işlemci güç kablosu ile ekran kartı neredeyse aynı tek farkı bir kabloda 4+4 olarak var birisi direk tek ekran kartı güc kablosunu takmış olabilirsin 15 gun uğraş sonrası fark ettim.
Ama PSU'dan PSU'ya değişiyor.
galiba.
Kesin değilim benim sorunum buydu sizinki başkabir şey olabilir pek guvenmeyin.

Bilgisayarım toplama önerilerinizin hepsini denedim sytonixmecha kardeşin dediği farklıydı baktım yeni ondan alakası yok işim çıktı yarın CMOS reset deneyeceğim inşallah çözümü olur yazarım tekrar yardım ettiniz için teşekkür ederim tekrar hayırlı bayramlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım toplama önerilerinizin hepsini denedim sytonixmecha kardeşin dediği farklıydı baktım yeni ondan alakası yok işim çıktı yarın CMOS reset deneyeceğim inşallah çözümü olur yazarım tekrar yardım ettiniz için teşekkür ederim tekrar hayırlı bayramlar.

İnşallah çözersiniz.

Geri
Yukarı