Kasaya fan eklemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hac Bekir

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir durum yüzünden kasamı değiştirmek zorunda kaldım. Şu an kullandığım kasa çok eski, hiç fan yok. Kasanın arka tarafında 80mm'lik bir ızgara var. Dört bir tarafında yuvarlak delikleri var. 80mm'lık fan eklesem takılır mı?. Bir de şöyle bir seçeneğim var. Kasa kapağının ızgarasız bölümüne 200mm'lık bir fan alsam. Köşelerine veya artık vida girişleri nere gelecekse oralara delik açsam. Fanı taksam daha güzel bir sonuç alır mıyım? Sizin de önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bileşenlerin sıcaklık durumu iyi ise hiç takma derim.
İyi ama Amd'nin stok fanı olduğundan dolayı oyunlarda fanın dönüş hızı artıyor. Korkutucu bir ses çıkıyor ortaya. Bir de kış mevsimindeyiz bunun yazı da var. Urfa gibi memlekette insan klimasız duramazken bilgisayarı tahmin edemiyorum.

Takacaksan da 80mm'lik takma. Daha çok kafanı ağrıtabilir. Ses yapmaması için düşük devirde çalışsa, bu seferde soğutma sağlamayabilir.

200mm'lık için uğraşıyorum ama zor. Kasa kapağında dediğim gibi ızgara yok ve vida girişleri yok.

Bence 200 milimlik fan takmak işe yarar.

Fan büyüdükçe çıkan ses azalır.

Önerdiğiniz gibi çok güzel kaliteli bir ürüne benziyor. http://www.vatanbilgisayar.com/megaflow-200mm-sessiz-fan.html

Kırmızı ile çarpı yaptığım yer olmasa biraz daha sola takılır. Kablolardan uzak anakarta yakın olur. Fanı alsam yan kapağın vida deliğini nerde açıcam? Bu arada kasa yan kapağını kesme gibi bir durum yok. O çok büyük iş altından kalkamam. Şöyle planlıyorum alttaki resmin aynısnın 20 cm'liği ve ızgarasızı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı