Kasaya güç gelmiyor

Kagan3496

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır memleketteyim. Bugün sabah geldim, biraz uyudum ve bilgisayara geçmek istedim. Giderken normal bir şekilde kapattım, her şey tamam fakat Power butonuna basınca açılmıyor, güç gelmiyor. Çalışıyordu, şebekeye bağlı değildi, fişten çektim, gittim. Yanık kokusu, anakartta deformasyon vs. hiçbir şey yok. Durup dururken bozulur mu PSU?

Açık zaten anahtarı var açıp kapatılıyor bana böyle bir durumda bozulması çok saçma geldi 🤨
Hocam,
PSU kablosu takılı değilken veya anahtar kapalıyken power tuşuna 3 4 kere basıp basıp çekin... Statik elektrik var ise bunu atmış olursunuz. Akabinde güç verip deneyin.

PSU açıkken herhangi bir ışık, elektrik gelme belirtisi var mı?

@Kagan3496
Fişlerin hepsinin doğru takıldığına emin misin? Güç kaynağının aniden bu şekilde bozulması çok ilginç. İmkanın varsa başka bir güç kaynağı ile dene, sistemin çalışıp çalışmayacağına bakalım.

Hocam,
PSU kablosu takılı değilken veya anahtar kapalıyken power tuşuna 3 4 kere basıp basıp çekin... Statik elektrik var ise bunu atmış olursunuz. Akabinde güç verip deneyin.

Hiç bir tepki yok 2 aydır yatiyor kasa dediğiniz bi yapacağım 👍
Hocam,

Psuyu değiştirdim güç geldi kasa açıldı iyide böyle bozulacaksa ne anladım ben bu işte aigo power sup 650 wat elimde ki bu ürünün teknik servisi mevcut mu ?😔

Yeni konular

Geri
Yukarı