Kasaya güç gelmiyor

Pop Smoke

Kilopat
Makaleler
3
Yer
092MLBOA
SAVE_20211213_012438.jpg
Arkadaşım çalışan kasanın kablolarını söküp tekrar takmış sonra bilgisayar çalışmayınca kasanın içiyle oynamış sanırım. Böyle bakınca bir şey anlaşılır mı bilmiyorum ama gördüğünüz bir sorun var mı? Neresini düzeltirse çalıştırır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fişten çekik olarak açma kapama düğmesine basın bırakın. Statik elektrik varsa atar. Duruma göre yazarsınız.

Zarar gören donanımlar da olabilir. Çalışan kasada kablo sökmek elektrik kesintisi gibi olur.

Arkadaşa tekrardan sordum detaylıca anlattı.
Evde değişiklik yapmışlar arkadaş da kasayı tamamen sökmüş sonrasında tekrar kablolarını bağlamış fakat çalışmamış. İçini de açmış ama parçalara ellememiş.
Statik elektrik olayını söyledim yapmış fakat sorun aynen devam ediyor.
Güç düğmesine bastığında ekrana "Sinyal yok" yazısı geliyormuş. Monitörle alakalı bir şey mi acaba?

Arkadaşa tekrardan sordum detaylıca anlattı.
Evde değişiklik yapmışlar arkadaş da kasayı tamamen sökmüş sonrasında tekrar kablolarını bağlamış fakat çalışmamış. İçini de açmış ama parçalara ellememiş.
Statik elektrik olayını söyledim yapmış fakat sorun aynen devam ediyor.
Güç düğmesine bastığında ekrana "Sinyal yok" yazısı geliyormuş. Monitörle alakalı bir şey mi acaba?
Monitör ile ilgili olduğunu zannetmiyorum. Fişten çeksin ve BIOS pilini söksün. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Daha sonra BIOS pilini de takıp deneyin.

Geri
Yukarı