Kasaya LED bağlayınca Power düğmesi çalışmıyor

Atabey27

Decapat
Selamunaleyküm, benim PC kasasına LED ekliyordum. PC'den 12v aldım LED'e taktım. LED'in bir ucunu da Power düğmesinin bir ayağına bağladım. 12v bağladığım kablodan bir kablo daha çıkarıp onuda Power düğmesinin diğer ayağına bağladım sonra aniden her şey durdu çalışmadı. Power Supply'den düz kontak yaptım çalışıyor şu an Power düğmesi çalışmıyor. Power Supply çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece PSU dan gelen kırmızı ve siyah kablolara elinizdeki LED bağlantısı yaparsanız daha iyi olacaktır neden Power düğmesini kullandınız ?

Power düğmesine bağladığınız kabloları sökün eski haline getirin anakarta takılan siyah küçük Switch var dikkatini çekmiştir onları kontrol et yerlerini değiştirmiş olabilirsin onlara bak göremediğim için bir şey diyemiyorum ama LED bağlaycaksan PSU da ki güç girişine bağlayın.

Power düğmesine bağladığınız kabloları sökün eski haline getirin anakarta takılan siyah küçük Switch var dikkatini çekmiştir onları kontrol et yerlerini değiştirmiş olabilirsin onlara bak göremediğim için bir şey diyemiyorum ama LED bağlaycaksan PSU da ki güç girişine bağlayın.
onları daha önceden denedim anakrttaki switch psu dan düz kontak yapınca çalışıyor düz kontaktada pc kapayamıyorum yardım et

Ben Power düğmesini tekrar kullanabilmeniz için diyorum yaptığınız işlemi sökün eski haline getirin.
2b7ef2989289ba240d705a2e31650abc.jpg
Anakarttaki resimde olan yuvaları kontrol edin doğru takılmış mı yerinden çıkan var mı ona bakın.
157579
Bilgisayarınız normale dönünce de PSU nun resimdeki gördüğünüz sağ taraftaki girişleri kullanarak + ve - alacaksınız.
Şuan Bilgisayarı kapatmak içinde PSU'nun arkasında kapama açma düğmesi var onu kullanın.

Ben Power düğmesini tekrar kullanabilmeniz için diyorum yaptığınız işlemi sökün eski haline getirin.
2b7ef2989289ba240d705a2e31650abc.jpg
Anakarttaki resimde olan yuvaları kontrol edin doğru takılmış mı yerinden çıkan var mı ona bakın.
157579
Bilgisayarınız normale dönünce de PSU nun resimdeki gördüğünüz sağ taraftaki girişleri kullanarak + ve - alacaksınız.
Şuan Bilgisayarı kapatmak içinde PSU'nun arkasında kapama açma düğmesi var onu kullanın.
Yaptığım işlemlemleri eski haline çevirdim taktığım şeyleri söktüm yani power sw lerede baktım inceledim yine olmuyor

Acaba psu daki açma kapama tuşundan kablo çıkarıp kasanın ön paneline kendi taktığım butona monte etsem bi nevi power tuşu gibi olurmu
#GÜNCEL
#GÜNCEL

Son düzenleme:
Yaptığım işlemlemleri eski haline çevirdim taktığım şeyleri söktüm yani power sw lerede baktım inceledim yine olmuyor

Acaba psu daki açma kapama tuşundan kablo çıkarıp kasanın ön paneline kendi taktığım butona monte etsem bi nevi power tuşu gibi olurmu
#GÜNCEL
#GÜNCEL
Olmaz hocam sanırım ön taraftaki Power düğmesini bozdunuz o yüzden işiniz zor. Bir kaç resim atın daha yakından inceleyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı