Çözüldü PC Power Tuşu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adil Can

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün bilgisayarımı upgrade ettim. ASUS TUF 450 Gaming Plus anakartımın kurulumunu gerçekleştirdim. Şu an bilgisayarda elektrik var anakartın üzerindeki ışıklar yanıyor fakat PC'yi açamıyorum. Power SW pinini doğru taktığımı düşünüyorum. Pinler arasına tornavidayla kısa devre yapmayı da denedim kablo mu bozuk acaba diye yine de açamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm. İşlemciyi yerine tam oturttuğumdan emin olduğum halde bir şekilde oturmamış soğutucuyu sökünce yerinden çıktı. Teşekkürler.
PC açılmıyor diyorsunuz. Peki anakartın üzerindeki ışıklar nasıl yanıyor.

Pover güç düğmesine giden kablo yerinden oynamış olabilir. Genellikle bu kablo yanlış yere bağlanınca güç gelmiyor.
GPU kablosunu CPU ya takmış olabilirsiniz.
20 ya da 24 pinlik ana kablo tam oturmamış olabilir.
RAMleri çıkarın tekrar takın. Pili çıkarın tekrar takın

Sorunu çözdüm. İşlemciyi yerine tam oturttuğumdan emin olduğum halde bir şekilde oturmamış soğutucuyu sökünce yerinden çıktı. Teşekkürler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı