Çözüldü Kasaya normal RGB olmayan LED takılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Güç kaynağınızdaki boşta herhangi sarı ve kırmızı kabloya bağlayıp sıkıca bantlarsanız hiç problem oluşturmaz.

Sarı: 12 Volt Pozitif
Siyah: Eksi (GND)
Bende sıradan bir mavi LED vardı. İki adet kablo lehimledim LED'e ve o 2 kabloyu PSU'dan çıkan boşta bir Molex kablosunun kırmızı ve siyah kablosuna temas ettirdim ve çalıştı bir problem olmadı. Ama sağlıksız olduğunu söylemeliyim. Başka bir yolu var mı bilmiyorum.

Screenshot_20200628-211603.png

Mümkün hocam. Molex bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 648762

Bende bu LED'lerden var sizce anakartın neresine takabilirim zaten PSU'nun 12Vlik yerini biliyorum.

Molex tam olarak nerede oluyor bana resim atar mısınız.
Onlar bildiğim kadarıyla 3.3V veya o civarda bir voltaj ile çalışıyorlar. Anakarttaki USB girişlerinden birini belki LED çalıştırabilecek hale getirebilirsin.

Onlar bildiğim kadarıyla 3.3v veya o civarda bir voltaj ile çalışıyorlar. Anakarttaki USB girişlerinden birini belki LED çalıştırabilecek hale getirebilirsin.

Kasamın içine modifikasyon yapmak istiyorum peki elimde normal 5 metre uzunluğunda LED beyaz şerit var onu nasıl bağlayabilirim?

Geri
Yukarı