Kasaya RGB LED Döşeme Rehberi

Ensar Karakaya

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul Beylikdüzü
Daha fazla  
Dikkat: Yüksek miktarda emek içerir.

Öncelikle selamlar arkadaşlar, bu gün kasama LED döşeme ile ilgili meraklı arkadaşları biraz aydınlatmak ve yardımcı olacak bir konu oluşturmak istedim.

İlk önce RGB bir LED mi yoksa normal tek renk bir LED mi alacağınıza karar vermek gerek çünkü tek renk LED'de molex kablosuna LED'i bağladığınız zaman çalışır basittir, RGB LED'de adaptöre ihtiyacınız vardır çünkü renkleri kontrol etmeniz gerekir, bu sebeple de molexi adaptöre, adaptörden çıkan kabloları ise LED'lere bağlamak gerekir.

Kullanacağımız malzemeler;

1.jpg

İlk olarak molex kablosunda ki 12 voltu kullanacağım için molex konnektörünü kestim.

2.jpg

4.jpg

3.jpg

Ardından LED'i döşeyeceğim kasanın kapağının ölçülerini alıp LED'leri kestim.

5.jpg

LED'lerin aralarındaki bağlantıyı sağlamak için kablolar hazırladım.

6.jpg

Havya ile beraber LED ile kabloları birleştirdim. (ölçüleri alıp lehimledim en son yapıştırılacak)

7.jpg

Ve nihayetinde kasanın kapağına LED'leri yapıştırdım.

8.jpg

Red, Green, Blue ve artı kablolarını adaptöre taktım ve kasanın kapağını kapattım.

9.jpg

Kurulum işlemi bitti, kasayı açıp artık sadece onu izleyebilirsiniz. :D

Resimler;
10.jpg

12.jpg

11.jpg

13n.jpg

14.jpg

Umarım yararlı olmuştur, kendinize iyi bakın.

Ayrıca bakın;
[Alındı] MSI GTX 1060 ve Intel i5 6400 Sistem

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ellerinize sağlık :) Çok şık görüntü oluşmuş (y) Aldığınız LED`in markasını söyleye bilir misiniz ?

Hocam renk olarak kasanın teması ile örtüşen bir renk yapmamanızı tavsiye ederim. Mesela kırmızı fazlasıyla boğuyor. Beyaz veya açık mavi çok güzel oturmuş. Elinize sağlık.

Ellerinize sağlık :) Çok şık görüntü oluşmuş (y) Aldığınız LED`in markasını söyleye bilir misiniz ?
Lamptime 5050/60 iç mekan RGB LED
Hocam renk olarak kasanın teması ile örtüşen bir renk yapmamanızı tavsiye ederim. Mesela kırmızı fazlasıyla boğuyor. Beyaz veya açık mavi çok güzel oturmuş. Elinize sağlık.
Doğrudur, etrafta ki kişilerde bu kanıda ve bende mavi, turkuaz, yeşil ve beyaz gibi renkleri gayet beğendim çok şık durdu cidden. :)
Maliyeti ne kadar? O adaptör kasanın içindemi kalıyor ?
Maliyeti aldığın yere göre değişir, ben 70 TL gibi bir fiyata aldım yüksekti doğrusu, 30 TL LED, 35-40 TL'de adaptör olmakta ama benim adaptör-kumanda seti dokunmatik olduğu sebebiyle fiyat yükseldi yoksa 20-25 TL civarı. Adaptörü kasanın HDD koyma yerlerine koydum, hem molex oraya gidiyor hemde LED gücünü oradan alıyor ve koyduğum yer aşşağı da kaldığı için gözükmüyor.

Lamptime 5050/60 iç mekan RGB LED

Doğrudur, etrafta ki kişilerde bu kanıda ve bende mavi, turkuaz, yeşil ve beyaz gibi renkleri gayet beğendim çok şık durdu cidden. :)

Maliyeti aldığın yere göre değişir, ben 70 TL gibi bir fiyata aldım yüksekti doğrusu, 30 TL LED, 35-40 TL'de adaptör olmakta ama benim adaptör-kumanda seti dokunmatik olduğu sebebiyle fiyat yükseldi yoksa 20-25 TL civarı. Adaptörü kasanın HDD koyma yerlerine koydum, hem molex oraya gidiyor hemde LED gücünü oradan alıyor ve koyduğum yer aşşağı da kaldığı için gözükmüyor.
eğer bekleyebilirseniz aliexpres baya uygun bu konuda bir bakın derim ben 5 m rgb adaptör kumanda felan 25 tl civarına almıştım

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı