Kasaya şerit led takmak

Ben kendi yaptığım montajı söyliyeyim o zaman, fanı molex girişine taktığım kabloya led'i bağladım. Yani fanın kablosunu kestim, oraya birleştirdim.

Ben kendi yaptığım montajı söyliyeyim o zaman, fanı molex girişine taktığım kabloya led'i bağladım. Yani fanın kablosunu kestim, oraya birleştirdim.

Kasamdaki fazlalık kabloların resmini atıyorum bunlardan olur mu ?

Resimi bir hatadan dolayı yükleyemedim resim boyutu çok büyük diyor.

Son düzenleme:
Led şeridin ucunda 1 kırmızı ve 1 siyah olmak üzere 2 adet kablo var hangisini siyah olan çıkışı nereye bağlamam gerekir molex üzerinde 2 tane siyah kablo var

Kusura bakmayın, onu yazmayı unutmuşum. 12V kablosunu en soldaki kablo olarak baz alırsanız soldan ikinci kabloya bağlayın siyah kabloyu.

Merhabalar.

Kasama şerit LED takmayı düşünüyorum.
Fakat LED'e güç verecek parça bulamadım.
Şerit LED'in güç bağlantılarını nasıl yapabilirim ?
Adaptör ile bağlamayı düşündüm fakat şu an adaptör ile bağlayamam başka türlü bağlayabilir miyim ?
Anakartın üzerinde LED Demo şeklinde bir giriş olur genelde oradan bağlayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video size yardımcı olabilir

Merhabalar kardeşim ben sana şöyle söyleyeyim bilgisayar kasasının içinde ya 1 tane ya da 2 tane sata kablosu vardır bu iki tane beyaz uçtan bir tanesi yüksek ihtimalle siyahtır bu soketlerin ikisinde de kırmızı(+5v) siyah(- 12v) siyah(-12v) sarı(+ 12v) güç verir
images.jpeg
images (1).jpeg
yani sarı kablo + 12volt 2 siyah kablo da -12v güç verir kırmızı ise +5 volt güç verir (5v şefler için) ve sana bir soket önereceğim ve bunun ismini PC malzemesi satan bilgisayarcılar da tamircilerde 1-2 TL ye bulabilirsin sata güç kablosu diye sorarsan gösterirler sana sen bu soketi 2 sata ucundan birisine takacaksın ve sarı kabloya ister lehim yap ister yapıştır o kablodan +12volt alacaksın ve herhangi 2 siyah kablodan birine de kablo lehimle veya yapıştır o kablodan da -12volt alacaksın ve bu kabloları ister 12v lede veya 12voltla çalışan fan vb. Şeyler takabilirsin ve sana önerdiğim soketin link i

HATIRLATMA : Bu kablonun diğer ucundaki siyah çıkışı ise hardisk CD rom gibi şeylere güç verir

NOT: Üstteki resim PC de olan sata alttaki resim ise PC deki saraya takılan soket

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı