Kasaya Ses Yalıtımı Yapma

• Konuyu başlatan Agab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 10B
A

Agab

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, bu gün değişik bir konuda yardım isteyeceğim sizlerden.

Geçen gün bilgisayarıma bir fan taktım. Laptop soğutma fanlarından. Ekran kartının üstünde bir yer gördüm oraya taktım. Bilgisayarı açtığımda aşırı derecede ses gelmeye başladı. Zaten sesi çoktu daha fazla oldu. (Performansa katkısı oldu ayrı bir konu) Şimdi iki şey merak ediyorum:

Bu fan, normalde laptopa usb ile takıldığında bu kadar hızlı ve sesli çalışmıyordu. Ekran kartı çok mu güç yiyormuş acaba?

Bu sesi nasıl kaybedeceğim? Aklıma yumurta kabı geldi. Fakat hem yeterli sayıda yok hem de çok işe yaramaz diye düşünüyorum. Ne yapabilirim başka?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen fan gücünü USB'den alırken, tam güç almıyormuş.

Anakartınızın BIOS'unda fan kontrol olma ihtimali var. Oraya bir bakın.

Tüm sesten tamamen kurtulmak isterseniz de ses yalıtımı olan CM Silencio 352 model kasadan alabilirsiniz.

Bu kasa da sadece M-ATX anakart destekliyor, orası başka. :D

Kauçuk veya plastik parçalar kullanarak ses çıkmasını önleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Muhtemelen fan gücünü USB'den alırken, tam güç almıyormuş.

Anakartınızın BIOS'unda fan kontrol olma ihtimali var. Oraya bir bakın.

Tüm sesten tamamen kurtulmak isterseniz de ses yalıtımı olan CM Silencio 352 model kasadan alabilirsiniz.

Bu kasa da sadece M-ATX anakart destekliyor, orası başka. :D

Pentium 4 işlemci var zaten yaz gelsin komple yenilemeyi düşünüyorum sadece şu yaz gelene kadar kurtarmalık bir şey olsun :)

Recep abilerin AMD sistem toplama rehberindeki kasadaki gibi sünger parçalar yapıştırarak sessiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı