Kasaya su döküldü

mregs

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ADATA 240
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
B450M Dragon
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba. Nasıl bir sakarlık varsa bende kasaya su döküldü. O sırada çalışıyordu ve döküldügu anda herhangi bir şey olmadı. Hemen kapattım fişi çektim. Kasayı söktüm balkona koydum. Kurutma makinesi falan belki de yapılmayacak her şeyi yaptım. Şu anda anakartin ekran kartı slotu kısmı kırmızı ışık yanıyor.( B450M Dragon) sonrasında tüm kasayı komple sokup öyle bekledim ardından komple kasayı taktım herhangi bir tık yok sadece o ışık var. Eski APU işlemcimi taktım. Görüntüyü bağladım yine herhangi bir görüntü ışık vs yok. Ne yapmalıyim? Yarın bilgisayarcıya gideceğim.

Merhaba. Nasıl bir sakarlık varsa bende kasaya su döküldü. O sırada çalışıyordu ve döküldügu anda herhangi bir şey olmadı. Hemen kapattım fişi çektim. Kasayı söktüm balkona koydum. Kurutma makinesi falan belki de yapılmayacak her şeyi yaptım. Şu anda anakartin ekran kartı slotu kısmı kırmızı ışık yanıyor.( B450M Dragon) sonrasında tüm kasayı komple sokup öyle bekledim ardından komple kasayı taktım herhangi bir tık yok sadece o ışık var. Eski APU işlemcimi taktım. Görüntüyü bağladım yine herhangi bir görüntü ışık vs yok. Ne yapmalıyim? Yarın bilgisayarcıya gideceğim.
Ben anlamadım şimdi kasanın 4 bir yanı kapalı sağ veya solu camlı değil mi

Ben anlamadım şimdi kasanın 4 bir yanı kapalı sağ veya solu camlı değil mi?

Hocam fan kısımlarından girmiş olabilir.

Ayrıca saç kurutma makinesi tutmak yanlış bir şey çünkü suyu daha kurutmadan iyice itiyor yayıyor ve içeri sokuyor.

Hocam fan kısımlarından girmiş olabilir.
fandan girdiyse bile tek yapması gereken peçete ile kurlamak kasayı söküp kurumaya bırakmak yarın sabah açıp oynamaktı çok takıldıysa en kötü bilgisayarcıya götürürdü adam iyice bi kurlardı devam ederdi saç kurutma makinesiyle felan bütün parçalar erir gider.

fandan girdiyse bile tek yapması gereken peçete ile kurlamak kasayı söküp kurumaya bırakmak yarın sabah açıp oynamaktı çok takıldıysa en kötü bilgisayarcıya götürürdü adam iyice bi kurlardı devam ederdi saç kurutma makinesiyle felan bütün parçalar erir gider.
Umarım soğuk moduyla yapmıştır. Gerçi her türlü nemden bozulan parçalar olacaktır.

Yanlış da olabilir yanlışsam düzeltin lütfen, eğer güç yoksa çoğu parça için iyi kuruttuğunuz sürece su zarar vermez diye okumuştum bir yerlerde. Eğer kurumasını bekleyip çalıştırsaydınız belki açılabilirdi.(Çok bilgim yok ama yazmak istedim kusura bakmayın yanlışsam)

Geri
Yukarı