Kasaya üst egzoz fanı taktıktan sonra sıcaklık arttı

onuryasar355799

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kasamda 3 ön fan 1 egzoz fan ve 2 fanli kule tipi sogutucum vardi. Sıcak hava cikisi daha iyi olsun diye üste 2 fan taktim sıcak havayi disari atacak şekilde. God of War'da ortalama 72 derece oluyordu sicaklik fanlari taktiktan sonra denedim ortalama 74 dereceyi goruyor. Ben sıcaklık biraz daha düşer diye beklerken yükseldi bunun nedeni nedir neyi yanlış yaptım? Bilen arkadaşlar tavsiye verebilir mi?

Merhaba arkadaşlar kasamda 3 ön fan 1 egzoz fan ve 2 fanli kule tipi sogutucum vardi. Sıcak hava cikisi daha iyi olsun diye üste 2 fan taktim sıcak havayi disari atacak şekilde. God of War'da ortalama 72 derece oluyordu sicaklik fanlari taktiktan sonra denedim ortalama 74 dereceyi goruyor. Ben sıcaklık biraz daha düşer diye beklerken yükseldi bunun nedeni nedir neyi yanlış yaptım? Bilen arkadaşlar tavsiye verebilir mi?

Galiba hava sirkülasyonunu bozdunuz, sıcak hava içeride kalıyor olabilir hocam.

Öndeki 3 hava alan fana yakın olan taraftaki üst tahliye fanı; içeriye gelen soğuk havanın daha kullanılamadan dışarı çıkarılmasına sebep olmuş olabilir. Ön tarafa yakın olan egzoz fanı çıkarmayı dene bakalım. Arka taraftaki kalsın.

Tüm fanlarının yönünü doğru taktığını kabul ettim.

Muhtemelen, ön tarafa yakın fan, işlemci için önden giren temiz havayı direkt dışarı atıyor. Çok denedim yukarı taktığım egzoz fanlarından verim alamadım. önde 3 içeri hava veren arkada 1 adet dışarı atan fan işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarında en çok verim aldığım yöntem oluyor. Ama mümkün olsaydı kasa altına ekran kartını besleyen bir fan denerdim.

Öndeki 3 hava alan fana yakın olan taraftaki üst tahliye fanı; içeriye gelen soğuk havanın daha kullanılamadan dışarı çıkarılmasına sebep olmuş olabilir. Ön tarafa yakın olan egzoz fanı çıkarmayı dene bakalım. Arka taraftaki kalsın.

Hocam fanlarin yönu doğru ust fanlari kontrol ediyorum benim de fark ettigim ön tarafa yakın olan üst fandan buz gibi hava cikişı oluyor diger 2. fan öyle degil ondan sicak hava çıkıyor. ilk fani iceri hava girişi olarak versem 2. fani yine egzoz olarak kullansam olur mu?

Muhtemelen, ön tarafa yakın fan, işlemci için önden giren temiz havayı direkt dışarı atıyor. Çok denedim yukarı taktığım egzoz fanlarından verim alamadım. Önde 3 içeri hava veren arkada 1 adet dışarı atan fan işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarında en çok verim aldığım yöntem oluyor. Ama mümkün olsaydı kasa altına ekran kartını besleyen bir fan denerdim.

Üst fanlardan ön tarafta olan içeri soguk hava verse 2.ön fan dışarı atsa nasıl olur ya da 2 fanda iceri soguk hava verse?

Halihazırda iyi olan sirkülasyonu bozmuşsundur. 3+1 fan yeterli fazlasının soğutmaya bir etkisi olmuyor, sök at gitsin.

Hocam sıcak hava daha iyi ciksin derece biraz daha düşsun diye yaptim

2 üst fandan biri iceri biri disari baksa öyle ayarlasam nasıl olur ya da 2 fanda egzoz olarak dişari atmak yerine içeri dogru cevirsem soğuk hava verse olur mu?

Son düzenleme:
Üst taraf soldaki fanın yönünü değiştirme diyorum. Kasanın arkasındaki asıl egzoz fanının tahliyesine engel olursun. Arkadaki sıcak havayı çekip dışarı atmaya çalışırken yukarıdan buna olumsuz etki edecek hava üfleyeceksin, içerideki hava dışarı çıkamayacak duruma gelecek.

Hocam sıcak hava daha iyi ciksin derece biraz daha düşsun diye yaptim

Sıcak hava yükseldiği için zaten kendiliğinden çıkıyor senin bir şey yapmana gerek yok ki? Senin taktığın fanlar sıcak havayı değil, intake fanlardan gelen soğuk havayı dışarı atıyor 😂

Sök, at gitsin o taktıklarını. Çevirsen de 72 derecenin altını görmen imkansıza yakın hali hazırda 3+1 ile bu değeri alıyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı