İkili üst egzoz fanı önerisi

ebu0_0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC fazla ısınmasından şikayetçiyim o yüzden üst eğzoz fanı bakıyorum 2'li. Önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sadece egzoz değil kasandaki diğer kısımlar da önemli. Kasnın modeli, ön ve arkadaki fan sayıları, işlemci soğutucun vs. bu tür bilgileri de iletebilir misin?

İşlemcin nedir? Onu sormayı unuttum. Bu arada gayet serin çalışması gereken bir kasa. Sadece biraz ön kısmı mesh olmadığından çok etkili hava çekemeyecektir kasa. Kule tipi soğutucun da gayet güzel.

Ben bu soğutucuyla 5600x'i çok güzel dizginliyordum. Ne zamandan beri macun değiştirmiyorsun? Soğutucunun da yerine doğru ve sağlıklı montelendiğine emin misin?

İşlemcin nedir? Onu sormayı unuttum. Bu arada gayet serin çalışması gereken bir kasa. Sadece biraz ön kısmı mesh olmadığından çok etkili hava çekemeyecektir kasa. Kule tipi soğutucun da gayet güzel.

Ben bu soğutucuyla 5600x'i çok güzel dizginliyordum. Ne zamandan beri macun değiştirmiyorsun? Soğutucunun da yerine doğru ve sağlıklı montelendiğine emin misin?
5600x stok fan kullanıyorum şuan 75 dereceden aşşağı inmiyor soğutucu geldiğin de takıcam macunun ilk defa o zaman değiştireceğim sıvı soğutmalı soğutucu alıcaktım fakat forumdan arkadaş bunu önerdi ben de denemek istedim fiytatıda baya bir uygundu, vallahi stok şekilde böyle geldi kasa 4 ay falan oluyor ben montajına hiç dokunmadım sence egzoz fan almalımıyım yoksa soğutucuyu değiştirdikten sonra mı kara veriyim

Ekstra fan almana gerek yok dostum. Zaten yeni soğutucuyu taktığında en az 10-15 derecelik bir fark göreceksin merak etme. O kadar fark ediyor stok ile kule tipi soğutucu arasında. Kasan gayet hava alan aynı şekilde atan bir kasa. Yeni soğutucunla bak bakalım memnun kalmazsan eğer belki sadece bir tane hemen arka egzozun üst kısmına takarsın. Kule tipinden çıkan sıcak havayı direkt dışarı tahliye edersin.

Ekstra fan almana gerek yok dostum. Zaten yeni soğutucuyu taktığında en az 10-15 derecelik bir fark göreceksin merak etme. O kadar fark ediyor stok ile kule tipi soğutucu arasında. Kasan gayet hava alan aynı şekilde atan bir kasa. Yeni soğutucunla bak bakalım memnun kalmazsan eğer belki sadece bir tane hemen arka egzozun üst kısmına takarsın. Kule tipinden çıkan sıcak havayı direkt dışarı tahliye edersin.
tamamdır hocam tavsiyen için teşekkürler fanı takınca tekrardan yazıcağım

hocam şimdi geldi ürün elime montajını yaptım 46 derecelere kadar düştü muazzam bir fark oluştu tavsiyen için teşekkürler tekrardan

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı