Kasaya yağmur gelmiş

kekiklikek19

Hectopat
Daha fazla  
Gece yatarken camı açık bırakmışlar ve yağmur yağmış. Sineklik var ama yine de yağmur taneleri kasanın arkasına gelmiş. Ekran kartına bağlı olan DP ve HDMI kabloları bariz ıslanmış ve kasanın arkasına yağmur değmiş. Fark ettiğim anda gücü kestim ve kasayı ters çevirdim bekletiyorum. Başka önerebileceğiniz bir şey var mı?
CF4793DA-3183-4014-9ECE-7E6EA7215700.jpeg

Gece yatarken camı açık bırakmışlar ve yağmur yağmış. Sineklik var ama yine de yağmur taneleri kasanın arkasına gelmiş. Ekran kartına bağlı olan DP ve HDMI kabloları bariz ıslanmış ve kasanın arkasına yağmur değmiş. Fark ettiğim anda gücü kestim ve kasayı ters çevirdim bekletiyorum. Başka önerebileceğiniz bir şey var mı?
Eki Görüntüle 967056

Islaklığı kurutmak için sıcak hava basabilirsiniz. Umarım bir şey olmamıştır.

Eki Görüntüle 967056

Hocam bekleyin sıcak hava da vurmayın buhar yapıp diğer donanımlara zarar verebilir 1 gün bekletin ve yarın kasaya göz atın ve kompresör ile hava vurun.

Eki Görüntüle 967056
Anakart ve ekran kartı modeliniz çünkü yeni çıkan parçalarsa korumaları var kolay kolay bi şey olmaz dayanıklı olmaları lazım.

Kuru bezle silmeniz.

1 Gün kadar kurumaya bırak. Beklemekten başka çare yok.

Islaklığı kurutmak için sıcak hava basabilirsiniz. Umarım bir şey olmamıştır.

Kalorifer falan varsa yanına koy. Saç kurutma makinesi diyeceğim ama hava üflediği için sıvıyı içeri itebilir.

Bir şey olduğunu sanmıyorum 1 gün bekletin, dikkatli bir şekilde kuru mendille silin.

Hocam bekleyin sıcak hava da vurmayın buhar yapıp diğer donanımlara zarar verebilir 1 gün bekletin ve yarın kasaya göz atın ve kompresör ile hava vurun.

Anakart ve ekran kartı modeliniz çünkü yeni çıkan parçalarsa korumaları var kolay kolay bi şey olmaz dayanıklı olmaları lazım.

Dün yorum yasağım olduğu için cevap veremedim dostlar kusura bakmayın. Üstteki fotoğrafı çektikten sonra daha iyi hava alması için, kasanın sol ve sağ taraflarına 2 şer tane kalın kitap koyup yerden yükselmesini ve daha iyi hava almasını sağladım. Tam 24 saat normal oda sıcaklığında beklettim ve şuan bilgisayardan yazıyorum bu yorumu. Hava tutacak bişeyim olmadığı için kasanın arkasına hiçbir şey yapmadım. Oyun testlerini ve stress testlerini uyguladım, ekran kartında ya da diğer bileşenlerde sorun yok gibi duruyor, inşallahta olmaz. Parçalar yeni sayılır sanırım onunda koruma etkisi oldu. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim. Dün cevap veremediğim için kusura bakmayın tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı