Kasaya yeni RAM taktıktan sonra CPU ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

Mouse imlecinde sıkıntı yok 144Hz'e göre ama sayfa kaydırırken falan gerçekten ara ara PC kasıyor. Laptop'umla karşılaştırdım aşırı belli oluyor. Yeni aldığım RAM'leri de tek başına denedim yine böyle demek ki sorun RAM'de değil sanırım. Hangi konfigürasyonu atlıyorum BIOS'umun sıfırlanmasıyla ilgili mi? Az önce güncelledim BIOS'umu.
BIOS Güncellemesi de olabilir.

Örnek olarak benim attığım konuda anakartımın BIOS günceldi mesela ama işlemci sürekli mavi ekrana sebep oluyordu, stabilitemi kaybettim sapasağlam kasamda. BIOS sürümümü 7. nesil desteğinin geldiği ilk sürüme güncelleyince düzeldi.

BIOS güncellemesi de olabilir.

Örnek olarak benim attığım konuda anakartımın BIOS günceldi mesela ama işlemci sürekli mavi ekrana sebep oluyordu, stabilitemi kaybettim sapasağlam kasamda. BIOS sürümümü 7. nesil desteğinin geldiği ilk sürüme güncelleyince düzeldi.

Ne önerirsiniz peki? Ben artık sorunun RAM'le alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü eski RAM'lerimde de aynı performans kayıpları yaşanıyor.

BIOS güncellemesi de olabilir.

Şöyle bir şey fark ettim ana ekran olarak kullandığım 2K monitörün bağlantısını kestiğimde kasma sorunları ortadan kalktı. Ben bios pilini çıkaracağım zaman ekran kartını sökmüştüm bir yerde bi sıkıntı mı yaptım geri takarken falan?

Son düzenleme:
Ne önerirsiniz peki? Ben artık sorunun RAM'le alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü eski RAM'lerimde de aynı performans kayıpları yaşanıyor.

Şöyle bir şey fark ettim ana ekran olarak kullandığım 2K monitörün bağlantısını kestiğimde kasma sorunları ortadan kalktı. Ben bios pilini çıkaracağım zaman ekran kartını sökmüştüm bir yerde bi sıkıntı mı yaptım geri takarken falan?
2. monitör ayarlarıyla alakalı bir ayar olabilir BIOS'ta. Onu kontrol et o zaman. Sök-tak ile bir şey olmaz.

2. monitör ayarlarıyla alakalı bir ayar olabilir BIOS'ta. Onu kontrol et o zaman. Sök-tak ile bir şey olmaz.

Hocam son durum şöyle ana monitörüm 144Hz Max zaten ve 144 Hz 2K'da kasmadan her işi yapabiliyorum fakat 2. monitörüm 1080p 165Hz olmasına rağmen 165Hz alınca kasıyor. Daha önce hiç yaşamadım böyle bir durum neden kasıyor?

Geri
Yukarı