Kasaya yeni takılan fanlar dönmüyor

erenkkarabacak

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kasaya 4pin Molex bağlantılı bir fan çoklayıcı vasıtasıyla 3 adet ekstradan fan bağladım. Kasada halihazırda bulunan fanlar sorunsuz şekilde dönüyor fakat yeni bağladıklarım dönmüyor. Sadece 10 SND'e bir dönüyor gibi yapıp ufak bir hareket edip tekrar duruyor. Sorun nerede olabilir? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst kısmını da anakarta bağladım. CHA yazan sokete 4 pinli.
Hocam bi ihtimal fanlar arızalı olabilir, ikincisi ise çoklayıcıdan kaynaklıda olabilir. 10 slotluk yer varsa diğerlerini denemenizi tavsiye ederim.

Anakarta bağladığınız fan kontrolü için. Olmaması durumunda tam güçte çalışır fanlar. Onu anakarttan söküp tekrar bakarmısın.

Hocam bi ihtimal fanlar arızalı olabilir, ikincisi ise çoklayıcıdan kaynaklıda olabilir. 10 slotluk yer varsa diğerlerini denemenizi tavsiye ederim.

Anakarta bağladığınız fan kontrolü için. Olmaması durumunda tam güçte çalışır fanlar. Onu anakarttan söküp tekrar bakarmısın.
Söktüm yine durum aynı. Ama üçünün birden arızalı olma ihtimali var mı?

Şu an bir tanesi dönüyor fanlardan normal şekilde. Kırmızı girişe bağlı olan değil diğerlerinden biri. Nedenini anlamadım.

Dışardan elimde döndürdüm fanı, dönmeye başladı şu an kendi kendine.

Söktüm yine durum aynı. Ama üçünün birden arızalı olma ihtimali var mı?

Şu an bir tanesi dönüyor fanlardan normal şekilde. Kırmızı girişe bağlı olan değil diğerlerinden biri. Nedenini anlamadım.

Dışardan elimde döndürdüm fanı, dönmeye başladı şu an kendi kendine.
Fanları yeni mi aldınız ikisini.

Geri
Yukarı