Kasayı temizledikten sonra RAM'lerin ve ethernetin ışığı yanmasa bile anakartın ledi yanıyor

emorato

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair RGB
SSD veya HDD modeli
Sandisk M2 ultra
Ekran kartı
Gtx 1660 super
Anakart
Asus A520M plus
Kasayı temizliyim dedim, içine temizleyici sıktım, anakartın üstüne sıkmadım ama gelse de hava tuttum. Normalde Power kablosunu takınca RAM'ların RGB'si ve Ethernet kablosunun ucundaki ışık yanardı ama yanmıyor, ama anakartın ışığı yanıyor. Sorun ne anlamadım?

image.jpg

Kasayı temizliyim dedim, içine temizleyici sıktım, anakartın üstüne sıkmadım ama gelse de hava tuttum. Normalde Power kablosunu takınca RAM'ların RGB'si ve Ethernet kablosunun ucundaki ışık yanardı ama yanmıyor, ama anakartın ışığı yanıyor. Sorun ne anlamadım?

image.jpg

Anakart Power kablosundaki yeşil ve siyah kabloyu birbirine değdirmeyi başardım fanların hepsi döndü işlemci fanı bile anakartta olsa sorun anakarta bağlı olanlar dönmezdi herhalde. PSU da bir sıkıntı yok gibi.

image.jpg

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 2113928

Anakart Power kablosundaki yeşil ve siyah kabloyu birbirine değdirmeyi başardım fanların hepsi döndü işlemci fanı bile anakartta olsa sorun anakarta bağlı olanlar dönmezdi herhalde. PSU da bir sıkıntı yok gibi.

Eki Görüntüle 2114040

Bilgisayar çalışıyor mu?

Evet onu bir kontrol et bir de anakarta güç kablosu tam oturmuş mu ona bir bak.

Düğme açık kablo takılı tam şekilde.

Evet onu bir kontrol et bir de anakarta güç kablosu tam oturmuş mu ona bir bak.
İşlemcinin macununu yenilemek için fanı söktüm işlemci üstünde geldi Pinleri yamuktu Düzeltebildiğim kadarını yapıp taktın oturdu yuvaya acaba Pinler yamuk diyemi Yapıyor

Düğme açık kablo takılı tam şekilde.

İşlemcinin macununu yenilemek için fanı söktüm işlemci üstünde geldi Pinleri yamuktu Düzeltebildiğim kadarını yapıp taktın oturdu yuvaya acaba Pinler yamuk diye mi Yapıyor

Cevabı kendin vermişsn inşallah çok yamulmamıştır. Bizim de başımıza geldi Allah'tan 1 2 pin yamulmuştuda düzeltmiştik.

Geri
Yukarı