Kasayı TV'ye Bağlama

HDMI kablo takarsan LCD televizyonlarda çözünürlük ayarı yapmadan direk bağlanabiliyorsun. Ama VGA türü kablo bağlayacaksan çözünürlüğünü düşürmen lazım. Ben kendim yaptım bu şekilde oldu. İlk VGA denedim olmadı. Sonra çözünürlüğü düşürdüm LCD televizyona görüntü geldi. Eğer HDMI kullanacaksan çözünürlük ayarını ellemeden televizyona görüntü aktarabilirsin.

HDMI yokmuş arkadaştaki televizyonda yani vatan bilgisayardan bir dönüştürücü alman gerek bir de ek olarak jack girişi kulaklı ve mikrofonlarımızı taktığımız küçük deliğe denir sizin resmini attığınız DVI yada VGA çıkışı :)

HDMI yokmuş arkadaştaki televizyonda yani vatan bilgisayardan bir dönüştürücü alman gerek bir de ek olarak jack girişi kulaklı ve mikrofonlarımızı taktığımız küçük deliğe denir sizin resmini attığınız DVI yada VGA çıkışı :)
Kardes sağol ama nasıl bir dönüstürücü (isim marka).

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkeze Merhaba Kusura bak mayın uzun süre dir giremedin ve resimleri yükleyemedim sanırım tvmde hdmı girişi farklı :fotolar:
eWBbb8.jpg
x3rAAM.jpg

epyEEa.jpg
ek4EED.jpg

Adres ver gelip biz yapalım :D. Kasanın fotoğrafında en sağdaki boş olan port hdmi sanırım vatana git hdmi kablosu istediğini söyle verirler bi ucunu televizyonu bi ucunu bilgisayara bağla.

selam kardeşim benimde monitörüm bozuldu ve kasayı tv ye bağlamak istiyorum tv nin arkasında vga girişi yok o yüzden bi ucu vga bi ucu hdmi diye bir dönüştürücü varmış bunu alırsan sorun gider diye umuyorum hdmi ucu olan yeri tv ye vga yuvasu olan yere vga kablonun bi tarafını takıyorsun vga kablosundaki diğer yeri ise kasaya takıyorsun böylece sorun ortadan kalkıyor :D

Geri
Yukarı