Kasıkta oluşan kist

eeburak11

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kasığımda sert bir şey çıktı, başı olmayan sivilce gibi ellediğim zaman 2-2.5 cm civarında bir sertlik geliyor elime tedirgin oldum açıkçası. Daha önce bu durumu yaşayan var mı? Hangi doktora gidebilirim bu belirti için?

Kitle sabit mi hareketli mi? Kızarıklık veya ısı artışı var mı? Ağrı var mı?

Hocam biz doktor değiliz buraya sormanız hata ben olsam hemen doktora giderdim.
Arkadaşım bende farkındayım durumun hangi doktora gitmem lazım onu soruyorum. Çünkü yanlış bölümden randevu alıp gidip tekrar doğru bölüme randevu almak 1 ayı bulur.
Kitle sabit mi hareketli mi? Kızarıklık veya ısı artışı var mı? Ağrı var mı?
Kitle sabit elleyince ağrı yapıyor, kızarıklık değilde sivilce çıkarken renk farklılığı olur ya öyle bir renk var.

Genel cerraha gidebilirsin. Benim boğaz çevremde vardı. Ultrason ile bakıyorlar. Zararlı olup olmadığını söylerler. Tabii kist ise. Muayene olmadan bilemezsiniz belki başka bir şeydir.
Kist dışarıdan görülebilir bir şey değil benim bildiğim kadarıyla, elinizi attığınızda elinizde hissedersiniz. Ben öyle fark etmiştim.

Genel cerraha gidebilirsin. Benim boğaz çevremde vardı. Ultrason ile bakıyorlar. Zararlı olup olmadığını söylerler. Tabii kist ise. Muayene olmadan bilemezsiniz belki başka bir şeydir.
Kist dışarıdan görülebilir bir şey değil benim bildiğim kadarıyla, elinizi attığınızda elinizde hissedersiniz. Ben öyle fark etmiştim.
Bende öyle fark ettim zaten elime geldi hafif bir ağrı vardı. Bu arada maalesef randevu alamıyorum 1 ay içerisinde ki bütün randevular dolu. Aile hekimine gidip oradan yönlendirmesini isteyeceğim artık.

Kitle sabit elleyince ağrı yapıyor, kızarıklık değilde sivilce çıkarken renk farklılığı olur ya öyle bir renk var.
Öncelikle doktor olduğumu belirteyim. Söylediklerine göre muayene etmeden kan tahlili istemeden bir şey demek zor. Yaşını, fiziksel aktivite dereceni falan bilmiyorum ama kasık fıtığı vs olabilir. Genel Cerraha gitmelisin. Sıra bulamıyorsan hafta içi aile hekimine başvur.

Yeni konular

Geri
Yukarı