Kaşında Seboreik Dermatit olan var mı?

Evet, maalesef kalici degilmis tedavi.

Son haftalarda, birden hizlica gelisen sekilde kafamin 4'te birlik bir kısmı yine kabuk doldu.

Bu sefer direk doktora gittim ama baskasina denk geldim.

Yine yapma ilac, krem, sampuanlar verildi.

Bugün başladım.

Doktor; kis ve stresli donemlerde ise tekrarladigini diyor. Ama bir daha bu sikintiyi yasamayan da varmis.

Bilemiyorum tesaduf mu ama; son haftalarda ciddi stresler yasadim. Ozellikle 10 gun her gunum sinir icinde gecti diyebilirim.

Kabuklarin da yayilip, kalinlasmasi tam o doneme denk geldi zamanlama olarak.

Ama buna inanamiyorum kalben nedense bir turlu.

Stres etkiliyor direkt inan bence, nerede yaşıyorsun bu arada mevsimsel olarak bazı bölgelerde fazla oluyor sanki.

Benim de yüzümün hemen hemen her yerinde var. Karbonatlı su içerek çözdüm. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa deneyebilirsiniz. Ben sabah kalktıktan sonra 1 silme çay kaşığını bir bardak suya koyup içiyorum kremden kurtardı beni.

Stres etkiliyor direkt inan bence, nerede yaşıyorsun bu arada mevsimsel olarak bazı bölgelerde fazla oluyor sanki.
İstanbul

Benim de yüzümün hemen hemen her yerinde var. Karbonatlı su içerek çözdüm. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa deneyebilirsiniz. Ben sabah kalktıktan sonra 1 silme çay kaşığını bir bardak suya koyup içiyorum kremden kurtardı beni.
İlginçmiş. Benim yüzümde değil de, saç derimde var. Ve biraz da kulak arkasında oluyor, soyulma gibi.

Sevindim çözüm bulmanıza.

Hadi ben de "biraz" pahalı(300 civarı) ve geçici bir çözüm önereyim. La Roche-Posay'in Kerium DS diye bir kremini aldım bir kaç hafta önce, şu ana kadar oldukça etkili oldu(sürdüğüm sürece). Şampuanı da var ama onu denemedim deneyen varsa tecrübesini yazabilir belki birinin işine yarar, ben şahsen Head&Shoulders Clinical Strength Menthol aldım ama yeni aldım daha etkisini göremedim birkaç sefer sonra belli olur.

2.5 yıl önce başladı ilk defa ama son 1 yıldır aşırı şekilde sıkıntı yaratıyor. Suratımda güzel olan tek yer kaşlarımdı. O yüzden çok dert ediyorum bunu. Kaş kökleri pul pul olduğu için çok kolay döküyor kaşları. Kortizonlu krem ve şampuan vardı 2 tane artık işe yaramıyor. Ayrıca krem de süremiyorum çünkü kaş köklerim zayıf olduğu için egzema yüzünden çok dökülüyor sürerken. Şampuan kullanabilirim ancak Vichy Dercos aldım umarım işe yarar.
Kaşında bu rahatsızlık olanlar siz ne yapıyorsunuz acaba? Çok dökülme oluyor mu? Bu dökülmeler kalıcı mı?
Benim konuları kimse görmüyor mu ya hiçbir konuma mesaj gelmemiş
Merhaba suan tamamen aynı şeyi yaşıyorum nasıl oldunuz acil yazar mısınız lütfen?dökülme durdu mu durduysa ne iyi geldi

Merhaba şu an tamamen aynı şeyi yaşıyorum nasıl oldunuz acil yazar mısınız lütfen? Dökülme durdu mu durduysa ne iyi geldi.

Dermatoloğa git hocam buradan fayda çıkmaz. Aynı sorun bende de var bir sürü ilaç denedim bende sadece kaşta değil saçta ve suratımda da oluyor. 3-4 kere doktora gittim ilaçlar işe yaramadığından.

Geçen ay ilaç tedavisine başladım 2 ayrı krem verdi doktorum onları sürüyorum ilaçtan dolayı dudaklarım kupkuru oldu çatlama yapıyor. Sivilcem yoktu sivilceleri kusturmak sureti ile ciltten dışarı itiyor.

Şampuan olarak selenyumlu bir şampuan önerdi onu ömür boyu kullanacakmışım.

Senin durumun benimki kadar kötü değildir büyük ihtimal. Ama bir doktora git dökülme olan bölge daha da yayılmadan.

Dermatoloğa git hocam buradan fayda çıkmaz. Aynı sorun bende de var bir sürü ilaç denedim bende sadece kaşta değil saçta ve suratımda da oluyor. 3-4 kere doktora gittim ilaçlar işe yaramadığından.

Geçen ay ilaç tedavisine başladım 2 ayrı krem verdi doktorum onları sürüyorum ilaçtan dolayı dudaklarım kupkuru oldu çatlama yapıyor. Sivilcem yoktu sivilceleri kusturmak sureti ile ciltten dışarı itiyor.

Senin durumun benimki kadar kötü değildir büyük ihtimal. Ama bir doktora git dökülme olan bölge daha da yayılmadan.
Dermatoloğa da gittim kortizonlu ilaç verip gönderdi ama benim moralimi bozan tek şey kasımın dökülmesi :(( bunun bi çaresi yok mu ya

Sizin egzamanız kaşlarda mıydı ve dökülme yapıyor muydu ? Verdiği hap da muhtemelen meşhur sivilce hapı.peki işe yarıyor mu ?

Dermatoloğa da gittim kortizonlu ilaç verip gönderdi ama benim moralimi bozan tek şey kasım'ın dökülmesi :(( bunun bir çaresi yok mu ya.

Kesin bir çözüm yok hocam. Olsa ben kendime kullanırdım. ☹️

Ha bir de kan tahlili ver benden 3-4 kere geldiğim için kan tahlili istedi değerlerim kötüymüş iç hastalıklarına gittim. Orada da tiroidimden şüphelenip tiroid ultrasonu mu röntgeni mi ne ondan istedi. Haşhimoto tiroidim varmış bir sürü ilaç yazdı doktorum onları kullanıyorum. Bir 50 gün sonra kontrolüm var.

Muhtemelen meşhur sivilce hapı.

Zoretanin. Evet işe yarıyor alnımda bir tane çıktı 10 gün falan kullandıktan sonra.

Sizin egzamanız kaşlarda mıydı ve dökülme yapıyor muydu?

Kaşlar değil de saçlarım çok dökülüyor uzun saçım var artık bağlamıyorum daha az dökülüyor böylece.

Dermatoloğa da gittim kortizonlu ilaç verip gönderdi.

Tahmin ediyorum fucicort olabilir mi?

Son düzenleme:
Kesin bir çözüm yok hocam. Olsa ben kendime kullanırdım. ☹️

Ha bir de kan tahlili ver benden 3-4 kere geldiğim için kan tahlili istedi değerlerim kötüymüş iç hastalıklarına gittim. Orada da tiroidimden şüphelenip tiroid ultrasonu mu röntgeni mi ne ondan istedi. Haşhimoto tiroidim varmış bir sürü ilaç yazdı doktorum onları kullanıyorum. Bir 50 gün sonra kontrolüm var.

Zoretanin. Evet işe yarıyor alnımda bir tane çıktı 10 gün falan kullandıktan sonra.

Kaşlar değil de saçlarım çok dökülüyor uzun saçım var artık bağlamıyorum daha az dökülüyor böylece.

Tahmin ediyorum fucicort olabilir mi?
Dermatop diye bi losyon verdi hiçbir işe yaramıyor ve yaramadığı gibi sürerken kaşımı döküyor.Tek isteğim kaşımın dökülmesi geçici de olsa dursun yoksa kaşım kalmıcak :(

Merhaba şu an tamamen aynı şeyi yaşıyorum nasıl oldunuz acil yazar mısınız lütfen? Dökülme durdu mu durduysa ne iyi geldi.

Dökülen yerlerden yenisi çıkıyor ve eski halini alıyor merak etme ben saldım tamamen arada kaşınırsa vichy dercos yeşil sampuan ile yıkıyorum en önemlisi kendine bir ugraş vs bul tamamen boş oldugum bir dönemde bunu kafaya takmıştım sonra üniler falan açılınca yavaş yavaş takmamaya başladım artık umurumda degil sen de öyle yap.

Vichy Dercos yeşil olanından dene bi normal saçlar için yazanından al önce kaşını suya tut sonra leblebi kadar eline döküp suyla köpürttür elinde sıvı sabunla elini yıkar gibi sonra da ıslak kaşına uygulayıp kaşının içindeki egzema yerlerine uygula hafif hafif köpürttür oraları da ilk zamanlar beklet kaşında 1-2 dakika haftada 3 kere yap böyle etkisini 2. haftadan sonra görmeye basladım

Geri
Yukarı