Kasiyerlerin Eksik Para Üstü Vermesi

Asgari ücrete kasada çalışan adamdan matematik bilmesini bekleyemeyiz, beklememeliyiz. Saymadan para almak müşterinin sorunu.

Sayıp verse daha mantıklı değil mi? Hani saymayı da bilmiyorsa ne diyeyim anaokulunda bile öğrenmese 30-40 yaşında insanların daha saymayı bilmemesi oldukça komik olurdu.

A101'de kronik sorun var. Çalışanların sürücüleri güncel olmadığı için hesaplama işlemlerinde hata yapıyorlar. Yıllardır patch bekliyorum ama değişen bir şey yok, hep bug var (!)

Konunun başında 1 TL, 2 TL eksik dediğinizde bile garipsedim çünkü benden hep 10 kuruş, 25 kuruş vs. kesiyor.

Asgari ücrete kasada çalışan adamdan matematik bilmesini bekleyemeyiz, beklememeliyiz.

BİM, Migros, Şok kasiyerleri de asgari ücretle çalışıyor, bu 3'ünde asla ve asla hiç sorun yaşamadım. Biliyorum kendi sorunumuz sorun çıkartmak dahi hata bu konuda fakat kasiyerlerde biraz dikkatli olmalı.

Benden hep 10 kuruş, 25 kuruş vs. kesiyor.

Kuruşları her defasında kesiyorlar onları saymıyorum bile. 1 haftada en az 4-5 kere markete giden biri olarak her defasında aynı durumu yaşamak sıktı artık. Her seferinde orada bekleyip parayı saymak da istemiyorum. Bahsettiğim kasiyere 100TL verdim. Yine mi büyük para deyip ofladı. Hem işini doğru yapamıyorsun hem de müşteriye karşı triplere giriyorsun. İnsan kendini tutamaz.

Yıllardır kart kullanıyorum kuruş zararım olmuyor ödemelerde. Para üstü ile de uğraşmıyorum. Hatta pandemide uzun süre telefonda bulunan NFC ile temassız ödeme yaptığım için Akbank başlarda yüzde 5 sonra yüzde 3 sonrada yüzde 2 chip para ödemesi yaptı. Mümkünse kart kullanın her kuruş cebinizde kalsın sizde rahat edin kasiyerlerde.

Son günlerde dikkat ettiğim şey. Normalde para üstü olarak en fazla 1 lira 2 lira eksik alıyordum lakin bugün girdiğim markette kasiyer para üstünü 10 TL eksik verdi. Maalesef eve gidince anladım. Nedense sadece belirli bir markette hep bu tür sorunlarla karşılaşıyorum. Adını vermeyeceğim popüler bir market şirketi. Bunları nereye şikayet edebilirim?
Kardeşim 10 TL para üstünü bilerek vermemezlik yapmamıştır o. Gidip isteyin verirler. Söyleyin durumu fişiniz varsa. Ama üstünden gün de geçiyor inanmayadabilirler. 1 veya 2 lira da eksik alınmaz verilmez. İstemeyip de burada şikayet demeyin.

1 veya 2 lira da eksik alınmaz verilmez. İstemeyip de burada şikayet demeyin.

1. Bu durumu yaşayan çok kişi var çevremde de forumda da. Eksik alınmaz demene anlam veremedim. 2. Ben paranın hesabında değilim sonuçta kasiyerlik de bir iş ve o kadar basit bir iş olmasına rağmen dikkatsiz, sallamasyon çalışan işçilerin derdindeyim.

Geri
Yukarı