Kask takıldıkça açılır mı?

Oğuzhan18

Hectopat
Arkadaşlar kask aldım deseni çok hoşuma gitti 2xxl aldım. Ama kafama girerken sıkıntı yok ama çıkarırken zulüm oluyor kulaklarım için. Bir tık büyüğü var onunla iade mi etsem yoksa taktıkça açılır mı? Xxl kullandığım 61 63 cm idi sanırım yorumlarda iç kalıbı dar dediler takınca sıkıntı yok ama. LS2 Rapid happy.

IMG_20240301_180748.jpg

Kafanı sertçe salladığında hafif dönüyorsa fakat görüşüne engel olmuyorsa o beden sana olur. Takıp çıkartırken AK-47 şarjörü gibi yapın. Örneğin takarken de çıkartırken de önce kafanızın arka tarafını geçirin sonra ön tarafı geçirin.

Kask kafaya girdiğinde hafif de olsa sağa sola oynayamaz. Bu yarım ya da 1 santim büyük olduğunu gösterir. Kask ilk takıldığında rahatsız ve sıkı olmalıdır. Beden seçimi kusursuz olmalıdır. Boşluk olursa kask koruma yapmaz. Aksine daha fazla darbe almanıza ve travmanın daha şiddetli olmasına sebep olur. Zaten zamanla kask kafa yapısını alıp içerdeki süngerler kafa şeklini alacağı için büyük kask alınmaz.

Kask takılırken önce ön sonra arka diye bir tabir de yoktur. Kask bağlama aparatlarını dışa doğru genişleterek kafanın üstünden tek seferde takılır. Kasktan bahsediyoruz. Pantolon gibi giyip üstüne bir de belimize kadar çekmiyoruz.

@Oğuzhan18 LS2 Rapid berbat bir kasktır. Koruması yoktur. Koruyacağı tek şey havadaki polenler, sağdan soldan kaska çarpan sinekler böceklerdir. Bütçeni daha yüksek tutup o kask yerine en azından Scorpion Exo 490 ya da 491'e çıkmanı öneririm canının sağlığı için.

1709310361247.png

Bu kazadaki arkadaşın çenesi yok şu anda. Alt taraf komple paramparça.

Kafanı sertçe salladığında hafif dönüyorsa fakat görüşüne engel olmuyorsa o beden sana olur. Takıp çıkartırken AK-47 şarjörü gibi yapın. Örneğin takarken de çıkartırken de önce kafanızın arka tarafını geçirin sonra ön tarafı geçirin.

Kaskı takarken hiç problem ya da içten oynama boşluk gibi bir durum yok. Takınca çok güzel sadece çıkarırken zorlanma var.

Kask kafaya girdiğinde hafif de olsa sağa sola oynayamaz. Bu yarım ya da 1 santim büyük olduğunu gösterir. Kask ilk takıldığında rahatsız ve sıkı olmalıdır. Beden seçimi kusursuz olmalıdır. Boşluk olursa kask koruma yapmaz. Aksine daha fazla darbe almanıza ve travmanın daha şiddetli olmasına sebep olur. Zaten zamanla kask kafa yapısını alıp içerdeki süngerler kafa şeklini alacağı için büyük kask alınmaz.

Kask takılırken önce ön sonra arka diye bir tabir de yoktur. Kask bağlama aparatlarını dışa doğru genişleterek kafanın üstünden tek seferde takılır. Kasktan bahsediyoruz. Pantolon gibi giyip üstüne bir de belimize kadar çekmiyoruz.

@Oğuzhan18 LS2 Rapid berbat bir kasktır. Koruması yoktur. Koruyacağı tek şey havadaki polenler, sağdan soldan kaska çarpan sinekler böceklerdir. Bütçeni daha yüksek tutup o kask yerine en azından Scorpion exo 490 ya da 491'e çıkmanı öneririm canının sağlığı için.

Bu kazadaki arkadaşın çenesi yok şu anda. Alt taraf komple paramparça.

Anladım çok teşekkür ederim.

@Oğuzhan18 Rica ederim. Önerim o kaskı doğrudan iade edip en azından dediğim kasklara çıkman olur. Fotoğrafı görüyorsun zaten. 65 ile yapılan bir kaza bu. Eminm 65 ile gitmeyeceksindir...

Sadece çıkarırken zorlanma var.
Takarken bağlantı aparatlarını dışarı doğru genişleterek mi takıyorsun yoksa şapka takar gibi kaskın üstünden tutup doğrudan kafana mı geçirmeye çalışıyorsun? İkinciyi yapıyorsan zaten kaskı taktıktan sonra emniyetini bağlayamazsın çene altından. Kaskın içinde kalır. İlkini yapıyorsan eğer, kaskı aynen çıkardığın gibi bağlantı aparatlarını sağa sola doğru güçlü bir şeklde genişleterek çıkart.

@Oğuzhan18 rica ederim. Önerim o kaskı doğrudan iade edip en azından dediğim kasklara çıkman olur. Fotoğrafı görüyorsun zaten. 65 ile yapılan bir kaza bu. Eminm 65 ile gitmeyeceksindir...

Takarken bağlantı aparatlarını dışarı doğru genişleterek mi takıyorsun yoksa şapka takar gibi kaskın üstünden tutup doğrudan kafana mı geçirmeye çalışıyorsun? İkinciyi yapıyorsan zaten kaskı taktıktan sonra emniyetini bağlayamazsın çene altından. Kaskın içinde kalır. İlkini yapıyorsan eğer, kaskı aynen çıkardığın gibi bağlantı aparatlarını sağa sola doğru güçlü bir şeklde genişleterek çıkart.

Bağlantı apartlarınıda dışarıya çıkarıyorum ve sağ alt ve sol alt kılıf kısımlarını parmaklarımda dışarıya çıkararak deniyorum içte kalmıyor yani. Yorumlarda da iç kalıbı dar demişlerdi.

@Oğuzhan18 rica ederim. Önerim o kaskı doğrudan iade edip en azından dediğim kasklara çıkman olur. Fotoğrafı görüyorsun zaten. 65 ile yapılan bir kaza bu. Eminm 65 ile gitmeyeceksindir...

Arora beatrix var düz yol olunca en fazla 110 görüyor.

Arora beatrix var düz yol olunca en fazla 110 görüyor.
Motorcudan motorcuye bütün doğruları söylemek düşer. :D O yüzden gerçekleri acı şekilde söyleyeyim. 110km/s paramparça olmak için gayet yeterli bir sürat. 150cc 15 bg bir motora biniyorsun. Ekipmanına önem vermeni öneririm. Daha başka da bir şey söyleyemem. 😊

Motorcudan motorcuye bütün doğruları söylemek düşer. :D o yüzden gerçekleri acı şekilde söyleyeyim. 110km/s paramparça olmak için gayet yeterli bir sürat. 150CC 15 bg bir motora biniyorsun. Ekipmanına önem vermeni öneririm. Daha başka da bir şey söyleyemem. 😊

Bir de şöyle bir şey var büyük ihtimal öndeki camı yukarıya kaldırdım. Ve ellerimi yavaş hızda bırakınca motor direksiyon titremeye başlıyor camı çok yukarıya kaldırdığım için mi acaba daha 2.500km 🤣 sağ sol sağ sol yapıyor.

Gidon sallaması normal ya. Bir sürü sebebi var. Üstüne çok uğraşıp teker teker bulup gidermek lazım problemi ama çok vakit alır. Motorunla viraj yaptığını düşünmüyorum. O yüzden çok problem yaratmaz sana. Merak etme ama ön camdan dolayı gidon sallama yapmaz. Amortisor, arka çanta, lastik balansı, yanlış lastik basıncı vs. ıvır zıvır bir sürü etken var.

Gidon sallaması normal ya. Bir sürü sebebi var. Üstüne çok uğraşıp teker teker bulup gidermek lazım problemi ama çok vakit alır. Motorunla viraj yaptığını düşünmüyorum. O yüzden çok problem yaratmaz sana. Merak etme ama ön camdan dolayı gidon sallama yapmaz. Amortisor, arka çanta, lastik balansı, yanlış lastik basıncı vs. ıvır zıvır bir sürü etken var.

Şöyle bir şey var ama aşıya indirince camı titreme bayağı azalıyor. Elimle sabit tutunca zaten ful gidiyor titreme ama cam bu normal titremesi galiba olmadı yarın denerim indirmeyi. Babam da bazen biniyor, direksiyon sallandı falan diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı