Kaska hoparlör takmak

Crazy Dutch

Hectopat
Yer
Bucak
Daha fazla  
Meslek
Yok
Günlük yaşantımda çok fazla motor sürüyorum. Tabii ki de motor sürerken; kask ve eldiven gibi koruyucular takıyorum. Bunlar telefonla aramdaki iletişimi kestiği için, telefonum çalarsa, mesaj gelirse veya bildirim gelirse duymam mümkün olmuyor.

Çözüm olarak kulak içi kullaklık takmayı düşündüm ama herhangi bir kaza anında kafamı çarptığımda kulak içi kulaklığın verebileceği zararlar aklıma gelince, bu fikirden vazgeçtim.
Biraz daha araştırma yaptım ve kasklar için hoparlör ve mikrofon kiti varmış ama kalitesi kötü olduğu için ve kablolu olduğu için pek içimi açmadı.

Ben de kafamda tasarladığım bir proje olan Kaskopat V1'i hayata geçirmeye çalışacağım.

Özellik olarak:

1-Yüksek ses ve mikrofon
2-PAM8403 mini anfi
3-Bluetooth alıcı-verici
4-380mAh batarya ve şarj devresi

Karşılaştığım sorunlar:

1-Bluetooth modüllerde sesi alıyor ama geri ses gönderimi yapılamıyor, ben mikrofon da kullanmak istiyorum. Bunun için; elimde bir kablosuz kulaklık modülü var ama bu modül telefondan gelen her sesi almıyor, sadece çağrıları karşılıyor. Ucuz bir stereo bluetooth modül veya kullaklık önerisi istiyorum.

2-Konumlandırma; ben bunca şeyi kaskımda bulunan yan kapakların içerisine konumlandırmayı düşünüyorum ama pil biraz dışarı taşıyor ve arada boşluk açıyor, bunun için derby yapıştırıcı ile boya karıştırıp açıklığı kapatsam nasıl olur?

Konuyu uzun uzun ele aldım çünkü motor kullanıcıları genellikle böyle sorunlar çekiyor, özellikle de benim gibi bütçe sıkıntısı olanlar. Umarım bu konu hepimize yardımcı olur ve gelecekte yapılacak olan projelere ışık tutar.

371882
371883

konu güncelleme migros a gelen uygun fiyatlı
I'Think Aux Kablosuz Bluetooth Araç Kiti
cihazından aldım mikrofon ve bluetooth özelliği gayet güzel
şimdi batarya değişimi yapıp bataryayı şarj edebiliyormu onun testini yapıcam
mikrofon dışarda kalıcağı için onuda kaskın içine almayı düşünüyorum biraz lehimle hallede bileceğimi düşünüyorum
Konu güncelleme:
Kulanmış olduğum anfi devresi hoparlörleri yakıyor bunun için bi adet potansiyo metre kullanmayı düşündüm.

hoparlörleri direkt olarak takmak pek görüntü açısından güzel görünmedi bu güzden üstüne bir kat süngerle ve kumaşla kapatmayı düşündüm

kabloları da kaskın içinden geçirmeyi planlıyorum

aklıma takılan tek kısım aux kitinin kendi bataryasını söküp yerine 380 mah 3.7 volt batarya taksam çalışırmı şarj edebilirmiyim kendi orjinal bataryası kaç volt onu ölçe bilecek bir aracım yok malesef

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı