Kaspersky anti-virüs

Hiçbir site güvenilir kaynak değil bu konuda. Parayı veren düdüğü çalıyor. AVTest, AVCompare gibi firmaların yaptığı testler bile ne kadar doğru şüpheli. En iyisi kullanıcının kendi yaptığı test. Ancak ESET bence de iyi değil. Kaspersky ya da Norton'un yanında konuşulmaz ESET pek.

Bende dün Microsoft Security Essantials' den Kaspersky Pure 3.0' a geçtim. MSE ile tarama yaptığımda hep temiz çıkıyordu pc. Kaspersky ile tarattığımda 28 tane trojan buldu. Ve eski hantallığı da yok. 500 gblık ağzına kadar dolu, program çöplüğü olan hard diskimi 2 saatte tam tarama ile gözden geçirdi. Ben çok memnunum.

Arkadaşlar, bir sorun çıktı chrome ve Kaspersky ile ilgili. Kaspersky uzantısı olan Kapersky URL danışmanı chrome devre dışı bıraktı tekrar etkin olmuyor. Diğer Kaspersky uzantıları ise hala devrede.

1. Kaspersky ile Eset karşılaştırılamaz. 2. KAV lisansı KIS lisansını etkinleştirmez. 3.Kaspersky uzantısı Chrome'u devre dışı bırakmaz. Eğer gerçekten bıraktığına inanıyorsan CCleaner ile araçlardan chrome sekmesine gidip Kaspersky eklentilerini dere dışı bırakabilirsin.
4. Kaspersky otomatik virüs silmiyor diye birşey yok kullanmayı bilmeyenlerin uydurduğu yalanlardan sadece biri.

Kaspersky Ayarları varsayılanda iken tanıdığı bir zararlıya denk geldiğinde bu zararlı indirilen birşey ise zaten başlamadan indirmenize izin vermez. Eğer indirdiniz diyelim indikten 1/2sn sonra otomatik siler. Hala diyelim zararsız düşük öncelikli bir türe denk geldi bulduğundan otomatik olarak dezenfekte işlemine başlar.

Eğer virüs çok zararlı ise otomatik olarak bulaşağı yerleri tarar, varsa kaldırır. Eğer bulaşan virüs tehlikeli ise gelişmiş tarama otomatik başlar ve sizin bilgisayarda hiçbir şeyi açmanıza izin vermez(bilgisayarı yeniden başlatma dahil) Tarama bittiğinde kendi windows'u yeniden başlatıp açıldığında kalıntı kalıp kalmadığına dair önceki taradığı yerleri tekrar hızlıca tarra ve bulunan varsa hızlıca kaldırır.

AV ile IS farklarını bilmeyen kişiler bu tür yanlış sorulara sebep olabiliyor.

1. Kaspersky ile Eset karşılaştırılamaz. 2. KAV lisansı KIS lisansını etkinleştirmez. 3.Kaspersky uzantısı Chrome'u devre dışı bırakmaz. Eğer gerçekten bıraktığına inanıyorsan CCleaner ile araçlardan chrome sekmesine gidip Kaspersky eklentilerini dere dışı bırakabilirsin.
4. Kaspersky otomatik virüs silmiyor diye birşey yok kullanmayı bilmeyenlerin uydurduğu yalanlardan sadece biri.

Kaspersky Ayarları varsayılanda iken tanıdığı bir zararlıya denk geldiğinde bu zararlı indirilen birşey ise zaten başlamadan indirmenize izin vermez. Eğer indirdiniz diyelim indikten 1/2sn sonra otomatik siler. Hala diyelim zararsız düşük öncelikli bir türe denk geldi bulduğundan otomatik olarak dezenfekte işlemine başlar.

Eğer virüs çok zararlı ise otomatik olarak bulaşağı yerleri tarar, varsa kaldırır. Eğer bulaşan virüs tehlikeli ise gelişmiş tarama otomatik başlar ve sizin bilgisayarda hiçbir şeyi açmanıza izin vermez(bilgisayarı yeniden başlatma dahil) Tarama bittiğinde kendi windows'u yeniden başlatıp açıldığında kalıntı kalıp kalmadığına dair önceki taradığı yerleri tekrar hızlıca tarra ve bulunan varsa hızlıca kaldırır.

AV ile IS farklarını bilmeyen kişiler bu tür yanlış sorulara sebep olabiliyor.

Teşekkür ederim ama ben virüsleri Kaspersky'ı açıp tehditler kısmından sildim. Chrome gerçekten Kaspersky'ın bir uzantısını kaldırdı. Bu uzantı ''Kaspersky URL Danışmanı''

Son düzenleyen: Moderatör:
Ha bir de, o sizin bahsettiğiniz ''çok tehlikeli virüs'' olayından oldu dün. Neden olduğunu tahmin ediyorum. Dün delta homes virüsü bir şekilde bilgisayara bulaştı. O virüsü silmekle uğraşırken Kaspersky'ı açtım dediğim gibi virüs bulmuştu ve tehditler kısmından sildim. Bir tanesini sil dedikten sonra yeniden başlatma hakkında bir şeyler dedi.

Yeniden başlat dedim. Bir virüs taraması başladı ama taranan dosya sayısı 0'dı beklemedim. Kendi elimle yeniden başlatmak istedim. Dediğiniz gibi olmadı tabii. ''Şu anda hiçbir güç seçeneği mevcut değil'' gibi bir şey yazıyordu. Chrome'da açılmıyordu. Yine Kaspersky'ı açtım. Tehditler kısmında yeniden başlat vardı bastım. Daha önce ''Güncelle ve yeniden başlat'' olduğu için güncelleme yaptı sanırım.

Ayrıca hayır hala KAV kullanıyorum süresi bitince KIS'e geçeceğim. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı