Kaspersky bilgisayarı aşırı yoruyor

amaterasu4

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi Sosyaller.

Kaspersky Antivirüs'ü indirdim ve eskiden HDD kullanırken de indirmiştim. O zamanlar aşırı yoruyordu, hard diskin yorgunluğundan dolayı olduğunu düşündüm. Yakın zamanda SSD'ye geçtim ve tekrar indirdim fakat yine devasa bir yorgunluk yaratıyor. SSD'yi bile yoracak kadar zor bir program mı Kaspersky? Takılmalar yaratıyor gecikmeler var vb. Bunu engellemenin bir yolu var mı veya hem güvenilir hem de yormayan bir antivirüs var mı? Eğer varsa isim verir misiniz? (ücretsiz olması önceliğim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Norton kullanıyorum 4 senedir ve şahsen benim bilgisayarımı yormuyor ve firewall ayarlarını da güzelce yapınca gereksiz her şeye virüs muamalesi de yapmıyor, tüm tehditlere karşı da ciddi anlamda çok iyi koruyor. Maşallah 4 senedir ıvır zıvır indirip kurmama rağmen sorun yaşamadım.

Bu tek SSD ile ilgili bir sorun değil işlemciniz veya diğer donanımlarınız eski olabilir.
İşlemcim: Ryzen 5 2600, Ekran kartım: GTX 960, 16 GB G-skill ram 3200 mHz donanımlarım yeni 1 yıl yeni oldu. Yine de teşekkür ederim.

Sadece disk değiştirerek performans artışı sağlanmaz. Normal yani. PC'yi yormayan av olarak ESET öneririm.
Performans artışı olsun diye almamıştım, HDD'm ölü gibi bir şeydi ondan yavaşlatıyor sanmıştım. SSD'ye geçince rahatlar demiştim antivirüs fakat düşündüğüm gibi değil galiba.

İşlemcim: Ryzen 5 2600, ekran kartım: GTX 960, 16 GB G.Skill RAM 3200 MHz donanımlarım yeni 1 yıl yeni oldu. Yine de teşekkür ederim.

Performans artışı olsun diye almamıştım, HDD'm ölü gibi bir şeydi ondan yavaşlatıyor sanmıştım. SSD'ye geçince rahatlar demiştim antivirüs fakat düşündüğüm gibi değil galiba.

Bende de Kaspersky var kuş tüyünden hafif.

Peki affınıza sığınarak soruyorum; bendeki problem ne olabilir? Çünkü yıllardır adını duyarım hep güvenilir diye de okudum yani kısacası Kaspersky'dan vazgeçmek istemiyorum.

Bilmiyorum ama bende Kaspersky kullanıcısıyım ağırlığını görmedim sizin PC ile ilgili bir sıkıntı olabilir.

Geri
Yukarı