Kaspersky bizi her virüsten korur mu?

@24099 @Murat5038 soruya bir ekleme de ben yapmak istiyorum, neden çoğu güvenlik konusunda yazılan cevap "Kaspersky ile taratın" oluyor? Bu işi en az onlar kadar iyi yapan başka AV yok mu? Anti-Malware olarak MBAM var ama onun da amacı farklı bildiğim kadarıyla.
Son yeni çıkan 2021 sürümü ile daha da gelişmiş algılama modülleri ve daha da güçlenen yapısı nedeniyle şu anlık onunla tarama yapılmasını öneriyoruz. Daha önceleri bilenler zaten bilir, genel olarak firma ismi vermeden "iyi bir güvenlik yazılımı ile taratın" diyip geçerdim.

Norton var alternatif olarak o da Kaspersky kadar iyi bir yazılım gerek network gerek veritabanı olarak. Fakat Symantec ile ayrılma süreci biraz sıkıntılı geçti Norton'un. Kurumsal taraftaki avantajinı kısa süreliğine kaybetti bir nevi. Bu da bence networkünü az da olsa etkiledi. Yine de iyi bir şirket, önerilebilir.

Son yeni çıkan 2021 sürümü ile daha da gelişmiş algılama modülleri ve daha da güçlenen yapısı nedeniyle şu anlık onunla tarama yapılmasını öneriyoruz. Daha önceleri bilenler zaten bilir, genel olarak firma ismi vermeden "iyi bir güvenlik yazılımı ile taratın" diyip geçerdim.

Norton var alternatif olarak o da Kaspersky kadar iyi bir yazılım gerek network gerek veritabanı olarak. Fakat Symantec ile ayrılma süreci biraz sıkıntılı geçti Norton'un. Kurumsal taraftaki avantajinı kısa süreliğine kaybetti bir nevi. Bu da bence networkünü az da olsa etkiledi. Yine de iyi bir şirket, önerilebilir.
Bitdefender neden daha az tercih ediliyor, bir bilginiz var mı?

Ben yıllardır bilgisayarımda virüs programı kullanmıyorum ve hala kullandığım zamanlara göre çok daha az sorun yaşıyorum. Virüs programları bence hiçbir işe yaramıyorlar. Bilgisayarı yavaşlatmak dışında. Windows Defender yeter.

Bitdefender neden daha az tercih ediliyor, bir bilginiz var mı?
Biraz ağır bir yazılım, ben daha çok tercih edilmemesini ona bağlıyorum. Yoksa o da çok güzel ve önerdiğim yazılımlar arasında. Hakeza testlerde de başarılı.

BAT dosyaları ile Kaspersky'ın hatta hiçbir antivirüs programının tespit edemeyeceği virüsler yazılabilir. Forumda serbest olsaydı ben birkaç tane paylaşırdım şahsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı