Kaspersky bizi her virüsten korur mu?

BAT dosyaları ile Kaspersky'ın hatta hiçbir antivirüs programının tespit edemeyeceği virüsler yazılabilir. Forumda serbest olsaydı ben birkaç tane paylaşırdım şahsen.
Kod içine alıp bir tane bizimle paylaşır mısınız lütfen? Merak ettim nasıl bir zararlı yapılabiliyormuş BAT dosyalarıyla?

Kod içine alıp bir tane bizimle paylaşır mısınız lütfen? Merak ettim nasıl bir zararlı yapılabiliyormuş BAT dosyalarıyla?
Örneğin;
Kod:
@echo off
del c /windows/system32
shutdown -r -t 1 -c
Bu kod system32'yi siler ve sistemi yeniden başlatır.
Dosya silmeden yapmanın yolları var mesela;
Kod:
XCOPY C:\Users\%userprofile%\Desktop\shutdown.bat C:\Users\%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup /s/h/e/y
shutdown -s -t 1
Bu kod ise bilgisayar açıldığı gibi kapanmasını sağlar.
Tek çözümü ise bir şekilde shutdown.bat dosyasını silmek.
Lütfen herhangi bir gerekçeniz olmadıkça denemeyiniz.

Örneğin;
Kod:
@echo off
del c /windows/system32
shutdown -r -t 1 -c
Bu kod system32'yi siler ve sistemi yeniden başlatır.
Buna zararlı denmez :) Teknik olarak zararlı yazılım değildir.

Ek olarak bu komutlar yardımıyla günümüzde biraz uğraşmazsan sisteme zarar veremezsin, erişim engellendi hatası alırsın. Yine de denemeyin tabi, birtakım yan dosyalar silinir falan suçlusu moderatör demeyin :)

Bu kod ise bilgisayar açıldığı gibi kapanmasını sağlar.
Tek çözümü ise bir şekilde shutdown.bat dosyasını silmek.
Bunda da pek marifet yok :) Güvenli mod ile sistemi açıp silersin. Sadece başlangıç dizinine dosyayı kopyalamışsınız :)

Eskiden hack forumlarında paylaşılırdı bu tarz içerikler, iyi eğlenirdik bazıları kendi bilgisayarında açıp deneyimlerini paylaşırdı. Gerçekte ise maalesef tam anlamıyla zararlı yazılım niteliği taşımıyor.

Son düzenleme:
@Radebaugh Yani gıcık işler yapsalar da bu komutların derlendiği bir ".bat" dosyasına rastlamak pek de mümkün değil. Artık zararlılar adware, ransomware gibi birilerinin çıkarına olan yazılımlar. Adam BotNet ağı oluşturmak varken niye açıldığında bilgisayarı otomatik kapatan bir scripti yaymakla uğraşsın ki?

@Radebaugh Yani gıcık işler yapsalar da bu komutların derlendiği bir ".bat" dosyasına rastlamak pek de mümkün değil. Artık zararlılar adware, Ransomware gibi birilerinin çıkarına olan yazılımlar. Adam BotNet ağı oluşturmak varken niye açıldığında bilgisayarı otomatik kapatan bir scripti yaymakla uğraşsın ki?

Haklısınız hocam. Bunlar gözükmez ufak tefek virüsler çok kolay silinebilirler.

Buna zararlı denmez :) Teknik olarak zararlı yazılım değildir.

Ek olarak bu komutlar yardımıyla günümüzde biraz uğraşmazsan sisteme zarar veremezsin, erişim engellendi hatası alırsın. Yine de denemeyin tabii, birtakım yan dosyalar silinir falan suçlusu moderatör demeyin :)

Bunda da pek marifet yok :) Güvenli mod ile sistemi açıp silersin. Sadece başlangıç dizinine dosyayı kopyalamışsınız :)

Eskiden hack forumlarında paylaşılırdı bu tarz içerikler, iyi eğlenirdik bazıları kendi bilgisayarında açıp deneyimlerini paylaşırdı. Gerçekte ise maalesef tam anlamıyla zararlı yazılım niteliği taşımıyor.

Hocam size de hak veriyorum, Ama bunları sadece silmeyi bilemeyenlere kekletebilirsiniz başka türlü hiçbir şey yapamazsınız.

Geri
Yukarı