Kaspersky Chrome virüs

Makaleler
1
Arkadaşlar yeni indirdim Kaspersky'ı kurar kurmaz kendi kendine virüs buldu ve WattMan hatası verdi. (Kurulumda yeniden başlatılacak yazıyordu) ve bulduğu virüs Chrome galiba bir bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13 KB · Görüntüleme: 124
Arkadaşlar yeni indirdim Kaspersky'ı kurar kurmaz kendi kendine virüs buldu ve WattMan hatası verdi. (Kurulumda yeniden başlatılacak yazıyordu) ve bulduğu virüs Chrome galiba bir bakar mısınız?
Bu işlerden pek anlamam ama benim düşüncem bir virüs kendini Chrome diye tanıtmış.

Hosts dosyanı kötü amaçlı yazılım bozmuş. Muhtemelen trojan. Adam sen bu trojanı silmeyi internetten bakıp öğrenme diye hosts dosyasını değiştiren bir virüs yapmış. Kaspersky çözebildiyse bilgisayarın bir problemi kalmadıysa sıkıntı arz etmez herhalde. (Ben yine de temiz kurulum taraftarıyım, hele ki kredi kartı kullanıyorsan)

Chrome'a bulaşan mı dersiniz, Chrome'un .exe'sini değiştiren mi dersiniz bilmem ama daha önce görmüştüm. Chrome'u kaldırıp tam tarama ile sistemi temizleyin. Sonrasında tekrar kurun. Eski kısayolları kullanmayın.

Tamamdır yapıyorum hemen. Tam tarama ile taradım virüs bulamadı hocam silmeme gerek var mı diyorsunuz?

Hosts dosyanı kötü amaçlı yazılım bozmuş. Muhtemelen trojan. Adam sen bu trojanı silmeyi internetten bakıp öğrenme diye hosts dosyasını değiştiren bir virüs yapmış. Kaspersky çözebildiyse bilgisayarın bir problemi kalmadıysa sıkıntı arz etmez herhalde. (Ben yine de temiz kurulum taraftarıyım, hele ki kredi kartı kullanıyorsan)

Kaspersky normal hosts dosyasınıda masaüstüne taşındığında öyle görüyor. Chrome programına virüs bulaşmış olabilir.

Bence yine de silin. Ben gördüğümde Chrome'a basılınca açılsa da kullanılamıyordu. Giriş yapılmış hesaptan çıkış yapılmış durumdaydı. Zaten bir şekilde değiştiği belliydi.
@Murat5038 daha iyi bilir. Onun görüp yanıt vermesini de bekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı