Kaspersky fazla CPU ve disk kullanımı

Windows 10 kullanmiyor musun? Windows Defender gayet yeterli KMSpico, Torrent vs. indirince hemen virüsmüş gibi algılıyor yani ünlü, kripto para, internet bankacılığı ile uğraşmıyorsan anti virus gereksiz gibi...Windows Defender gayet yeterli bence.
Alakası yok. Yanlış bilgi vermeyin. Kullanmak kullanıcıya kalmış fakat, yıl 2021. siber tehditler oldukça gelişmiş. Kısacası her türlü Anti-Virüs programına gerek var fakat, sistemi kötü olanlar ya da bilinçli kullanıcılar kullanmayabilir. Ama gene de bilinçli olsa bile bulaşabilir.

Google'dan bir siteye girdin diye bir şey olmaz indirirsen, bir şeye tıklarsan virüs bulaşır tabii akıllı zeki çevik bir esporcu değilsen virüslerden anlamazsin...ben virüsü kokusundan anlıyorum bir kere.

Windows 10 kullanmiyor musun? Windows Defender gayet yeterli KMSpico, Torrent vs. indirince hemen virüsmüş gibi algılıyor yani ünlü, kripto para, internet bankacılığı ile uğraşmıyorsan anti virus gereksiz gibi...Windows Defender gayet yeterli bence.

Google'dan bir siteye girdin diye bir şey olmaz indirirsen, bir şeye tıklarsan virüs bulaşır tabii akıllı zeki çevik bir esporcu değilsen virüslerden anlamazsin...ben virüsü kokusundan anlıyorum bir kere.

Google da ünlü siteye girsen bile virüs bulaşıyor. Ntv haber sitesine girdim ad-aware bulaştı. Kaspersky engelledi sağ olsun. İnternette gezersen bile virüs bulaşır.

Bahsedilen sistem aslında Kaspersky için de yeterli, ancak çok performans kaybı yaşıyorsanız Defender kullanmaya devam edin. Arkadaşın dediğinin haricinde ufak çaplı internet alışverişleri vs. yapıyorsanız da Defender güvenlidir. Sadece Edge kullandığınızdan emin olun, Microsoft SmartScreen ile Defender bütünleşik çalışıyor çünkü.

Haftada bir sisteminizi Hitman.Pro ile taratırsanız da sorun kalmayacaktır.

Geri
Yukarı