Kaspersky yüksek CPU kullanımı

Schwindlerch

Hectopat
Zaman zaman CPU kullanım oranı aralıksız 20 düzeyinde geziyor. Arka planda bir tarama veya güncelleme de yapmıyor. Sebebi nedir?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Otomatik veri tabanı güncellemesini kapatın ve korumanın katılığını düşürün ya da kaynak kullanımından şikayet ediyorsanız lider antivirüs ESET kullanın. Kaspersky zaten sorunlu bir firma. Bu arada, Windows modules installer hizmetini kapatmanızı öneririm eğer Windows Update falan yapmıyorsanız. O da fazla RAM yiyormuş.

Sanırım arkada Windows Update çalışıyor ve Kaspersky'da dosyaları tarıyor. Eş zamanlı korumayı kapatırsanız çözülür.

Eki Görüntüle 1422536
Olay muhtemelen bu. İndirme yaparken Kaspersky dosyaları eş zamanlı taradığı için kaynak kullanımı artıyor. Güncelleme bittiğinde düzelir eğer olay buysa.
Ama eş zamanlı korumayı kapatmanı tavsiye etmem eş zamanlı koruma olmadan antivirüs kullanmanın anlamı yok.

Otomatik veri tabanı güncellemesini kapatın ve korumanın katılığını düşürün ya da kaynak kullanımından şikayet ediyorsanız lider antivirüs ESET kullanın. Kaspersky zaten sorunlu bir firma. Bu arada, Windows modules installer hizmetini kapatmanızı öneririm eğer Windows Update falan yapmıyorsanız. O da fazla RAM yiyormuş.
Kaspersky'ın firmasına neden sorunlu dediğini söyler misin? Bilgim yok da cidden soruyorum.

Kaspersky'ın firmasına neden sorunlu dediğini söyler misin? Bilgim yok da cidden soruyorum.

Açıkçası genel olarak bir sorunu var ve yüksek kaynak tüketimi gibi şeyler bana normal geliyor, konu sahibinin yaşadığı %20 CPU kullanımı bence normal. Koruma katılığını düşürsün ve denesin mümkünse.

Bu yüzden sorunlu bir firma:

Açıkçası genel olarak bir sorunu var ve yüksek kaynak tüketimi gibi şeyler bana normal geliyor, konu sahibinin yaşadığı %20 CPU kullanımı bence normal. Koruma katılığını düşürsün ve denesin mümkünse.

Bu yüzden sorunlu bir firma:

O kadar uğraşmışsın teşekkürler 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı