Kaspersky Free Kurulumda Kapanma Sorunu

• Konuyu başlatan DJ_OXyGeNe_8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B
D

DJ_OXyGeNe_8

Ziyaretçi
Kaspersky'ın free versiyonunu kurmak istiyorum. İndirme dosyasını indirip çalıştırıyorum. Bir süre indirme devam ettikten sonra hata verip kapanıyor. Hiç bir ürününü indirtmiyor. 1 aylık deneme sürümü vs. denedim, belli bir yüklemeden sonra hata verip yüklenemiyor uyarısı alıyorum.

Aklıma ilk gelen sıperonline'ın DNS'leri oldu. Çünkü daha önce lisanslı NOD32 kurmama rağmen güncelleme alamıyordu, google DNS girince düzeliyordu.

Şu an google DNS kullanıyorum, sebebi bu olabilir mi? Sistemde virüs olmadığına eminim, farklı araçlarla defalarca tarama yaptım. Kaspersky malum ABD'de sorunlu... Bir çok işletmeden çıkarttılar. Google bir numara çekiyor olabilir mi?

Açtığınız konulardan güvenlik konusunda bilinçli olmaya gayret edeyim derken daha da bir bilinçsizliğin içerisine girdiğiniz görülüyor. Bunu size iyi niyetle söylüyorum. Kendinizi yıpratmayıp, bilgisayarınızı zorlamamanız için.

Lütfen farklı güvenlik yazılımları kurup kaldırmamaya özen gösterin. Sorun bu belirttiğim durumdan kaynaklanabilir. DNS'de sıkıntı olsa Kaspersky Free'nin kurulum kısmındaki güncelleme indirme kısmında takılı kalırdı.

Aklınızda bir takılma varsa bunun kesin çözümü HDD'yi biçimlendirip temiz Windows 10 kurulumu yapmanız. Ardından kafanıza güveni size göre oturmuş bir güvenlik yazılımı kurmanız. Sadece onunla devam etmeniz önerilir. Nitekim Kaspersky'e size güven verici gelmiyor. Kullanmayın o zaman.

Bu zaten sıfır bir format. Programlarımı kurdukça yedek alıyor, üzerinden devam ediyorum ve şu ana kadar herhangi bir güvenlik yazılımı kurmadım. Yani bitdefender kurup, kaldırıp Kaspersky denemiş değilim.

İlk Kaspersky kurmak istiyorum ama olmuyor. Kullandığım diğer araçlar taşınabilir sürümler, kurulum yapan herhangi bir şey yok. Fakat bunu bir tek kaspersky ile yapıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı