Kaspersky, Game Pass'ten alınan Forza Horizon 5'i engelliyor

İşletim sistemi
Windows 11

UnWex

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 gb 2933 mhz ddr4
Ekran kartı
Gtx 1650 ti
İşlemci
i5 10200h
İnternette araştırdım ve tek bu sorunu yaşayan benim herhalde. Kaspersky Plus, Forza Horizon 5'i engelliyor ve siyah ekranla karşılaşıyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Oyuna girmeden önce kapat.

2010'dan beri Anti-Virüs kullanmıyorum.

Bende kullanmıyorum ve eğer her bir siteye girip çıkmıyorsan, Google arama sayfasının 100.cü sayfasında bir şey indirmiyorsan, PC'yi nasıl kullanacağını virüslerin neyin olup olmadığını biliyorsan Windows Defender gayet yeterli.

PC'yi nasıl kullanacağını virüslerin neyin olup olmadığını biliyorsan Windows Defender gayet yeterli.

Bilgisayar konusunda uzman sayılabilecek düzeyde bilgim var ancak Kaspersky önermemek gayet saçma olur. Sadece virüs önlemek için değil veri koruması, e-posta, telefon numarası sızıntı taramaları ve kayıt defteri hatalarını tek tuşla düzeltiyor Kaspersky. Zaten koruma olarak tartışmasız en iyisi desek yalan olmaz.

Elbette Defender ortalama bir kullanıcı için yetip de artar ancak Kaspersky son derece başarılı bunu kullanmakla bilgisayardan anlayıp anlamadığını söyleyemezsiniz.

Bilgisayar konusunda uzman sayılabilecek düzeyde bilgim var ancak Kaspersky önermemek gayet saçma olur. Sadece virüs önlemek için değil veri koruması, e-posta, telefon numarası sızıntı taramaları ve kayıt defteri hatalarını tek tuşla düzeltiyor Kaspersky. Zaten koruma olarak tartışmasız en iyisi desek yalan olmaz.

Elbette Defender ortalama bir kullanıcı için yetip de artar ancak Kaspersky son derece başarılı bunu kullanmakla bilgisayardan anlayıp anlamadığını söyleyemezsiniz.

Demek istediğinizi anlıyorum ancak biliyorsunuz ki daha geçenler de e-Devlet verileri araklandı. Kaspersky istediği kadar koruyabilir bu saatten sonra benim gözümde Defender'la aynı işleve sahip kalıyor. Tekrardan dediğim gibi PC bilgisi yeterli olanın bence (çok çok önemli bir verisi yok ise ki o da çalınır.) Ekstradan bir virüs programına ihtiyacı yok.
Edit: Bu arada önermeme değil kullanmasına bence gerek yok eğer oyun PC'si varsa.

Günümüzde "Antivirüs" yaklaşımı hiçbir işe yaramaz, artık daha farklı bir güvenlik yaklaşımı var. Kullanıcı zafiyetlerinin dahi farkına varan bir yaklaşımdan bahsediyoruz. Zaten artık Kaspersky gibi hiçbir firma ürünlerini "Antivirüs" olarak pazarlamıyor. Zira birçok güvenlik önlemini katmanlı ve cihazlar arası yapıda bir arada sağlayabilen bir toplam güvenlik çözümü sunuyorlar.

O yüzdendir ki, güvenlik yazılımı bir gerekliliktir. Doğru yapılandırma ile kişiye özgü olarak iyileştirmeli ve kullanılmalıdır.

Demek istediğinizi anlıyorum ancak biliyorsunuz ki daha geçenler de e-Devlet verileri araklandı. Kaspersky istediği kadar koruyabilir bu saatten sonra benim gözümde Defender'la aynı işleve sahip kalıyor. Tekrardan dediğim gibi PC bilgisi yeterli olanın bence (çok çok önemli bir verisi yok ise ki o da çalınır.) Ekstradan bir virüs programına ihtiyacı yok.

e-Devlet'le Kaspersky alakasını çözemedim. e-Devlet sunucuları Kaspersky ile mi korunuyor?

@kacaniKovalamayan, E-Devlet verilerinin istismar edilmesi ile ilgili kesin bir kanıt yok. Geçmişte 2000 yılı öncesi veriler EGM kayıtlarından istismar edilmişti. Isıtılıp ısıtılıp bilgi çarpıtması amacıyla günümüzde kullanılıyor olabilir. Bu konuda yeteri kadar kanıt yok.

e-Devlet'le Kaspersky alakasını çözemedim. e-Devlet sunucuları Kaspersky ile mi korunuyor?
Sadece virüs önlemek için değil veri koruması, ...
Bu dediğinizle ilişkilendirmek için yazdım korunuyor demek için değil.
@kacaniKovalamayan, E-Devlet verilerinin istismar edilmesi ile ilgili kesin bir kanıt yok. Geçmişte 2000 yılı öncesi veriler EGM kayıtlarından istismar edilmişti. Isıtılıp ısıtılıp bilgi çarpıtması amacıyla günümüzde kullanılıyor olabilir. Bu konuda yeteri kadar kanıt yok.
Haklısınız kesin bir bilgi yok ama yine de böyle bir bilginin yayılması bile benim için sorun demektir.

Geri
Yukarı