Kaspersky hala iyi bir antivirüs mü?

Mert1337

Hectopat
Merhaba, bir aralar forumda çok Kaspersky öneriliyordu, belki hala öneriliyor bakmadım. Şu an için de Kaspersky iyi bir antivirüs midir? Yoksa Kaspersky'dan daha iyi diyebileceğiniz alternatifler var mıdır? Ona göre lisans yenileyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AV seçimi ihtiyacınıza göre şekillendirilmelidir, hangi paket ihtiyacınıza uyuyorsa o çözümü seçmelisiniz. Genelde 3-4 farklı firma arasından seçimler yapılır, Kaspersky, ESET, Bitdefender ve Norton.

Norton bir ara enterprise alanına daha çok yoğunlaşmıştı fakat şu anda tekrar Home için atağa kalktı. ESET yıllardır hem Home hem de Enterprise alanında benim gözümde lider, konfigüre edilebilir ağ yapısı sayesinde.

Bitdefender ise ağır koruma fakat sağlam bir koruma sağlar, ağ koruması alanında çok önermem fakat çevrimdışı tarama yapısı ve sezgisel tespitleri güçlüdür.

Kaspersky ise bunların orta noktada buluştuğu dengeli bir AV. Ağ koruması da yeterli, taraması da. Fakat çevrimdışı taramada Bitdefender kadar iyi mi hayır, ağ korumasında ESET kadar iyi mi hayır.
Ancak çevrimdışı taramada ESET'ten daha iyi, ağ korumasında ise Bitdefender'dan daha iyi. Dediğim gibi orta noktada tüm AV yazılımlarını buluşturan iyi bir seçenektir.

Av seçimi ihtiyacınıza göre şekillendirilmelidir, hangi paket ihtiyacınıza uyuyorsa o çözümü seçmelisiniz. Genelde 3-4 farklı firma arasından seçimler yapılır, Kaspersky, ESET, BitDefender ve Norton.

Norton bir ara Enterprise alanına daha çok yoğunlaşmıştı fakat şu anda tekrar Home için atağa kalktı. ESET yıllardır hem Home hem de Enterprise alanında benim gözümde lider, konfigüre edilebilir ağ yapısı sayesinde.

BitDefender ise ağır koruma fakat sağlam bir koruma sağlar, ağ koruması alanında çok önermem fakat çevrimdışı tarama yapısı ve sezgisel tespitleri güçlüdür.

Kaspersky ise bunların orta noktada buluştuğu dengeli bir av. Ağ koruması da yeterli, taraması da. Fakat çevrimdışı taramada BitDefender kadar iyi mi hayır, ağ korumasında ESET kadar iyi mi hayır.
Ancak çevrimdışı taramada ESET'ten daha iyi, ağ korumasında ise BitDefender'dan daha iyi. Dediğim gibi orta noktada tüm av yazılımlarını buluşturan iyi bir seçenektir.

Hocam açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim. Zaten Norton dışı diğerlerinin fiyatı çok yüksekmiş. Hadi BitDefender gene neyse de ESET'in fiyata inanamadım. Ben ESET'in bu kadar fiyat farkının günlük kullanıcı için değeceni düşünmüyorum. Kaspersky plus/premium planını alarak devam edeceğim gibi gözüküyor.

AV seçimi ihtiyacınıza göre şekillendirilmelidir, hangi paket ihtiyacınıza uyuyorsa o çözümü seçmelisiniz. Genelde 3-4 farklı firma arasından seçimler yapılır, Kaspersky, ESET, Bitdefender ve Norton.

Norton bir ara enterprise alanına daha çok yoğunlaşmıştı fakat şu anda tekrar Home için atağa kalktı. ESET yıllardır hem Home hem de Enterprise alanında benim gözümde lider, konfigüre edilebilir ağ yapısı sayesinde.

Bitdefender ise ağır koruma fakat sağlam bir koruma sağlar, ağ koruması alanında çok önermem fakat çevrimdışı tarama yapısı ve sezgisel tespitleri güçlüdür.

Kaspersky ise bunların orta noktada buluştuğu dengeli bir AV. Ağ koruması da yeterli, taraması da. Fakat çevrimdışı taramada Bitdefender kadar iyi mi hayır, ağ korumasında ESET kadar iyi mi hayır.
Ancak çevrimdışı taramada ESET'ten daha iyi, ağ korumasında ise Bitdefender'dan daha iyi. Dediğim gibi orta noktada tüm AV yazılımlarını buluşturan iyi bir seçenektir.
Hocam ağ koruması nedir diye baktım ve şunu anladım, doğru mu anlamışım? Farklı bir güvensiz ağa bağlanmaktan bahsediyor yazıda, buna VPN dahil mi bilmiyorum ama VPN ile işim yok. Ben ev internetim ve telefon mobil internet dışında başka bir ağa bağlanmam, o zaman burada beni ilgilendiren bir durum yok değil mi ağ koruması konusunda?

Hocam açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim. Zaten Norton dışı diğerlerinin fiyatı çok yüksekmiş. Hadi BitDefender gene neyse de ESET'in fiyata inanamadım. Ben ESET'in bu kadar fiyat farkının günlük kullanıcı için değeceni düşünmüyorum. Kaspersky plus/premium planını alarak devam edeceğim gibi gözüküyor.
Enterprise çözüm olarak ESET kullansak da Home için Kaspersky yeterli, Türkiye için özel fiyatlandırma tercih etmiyor maalesef ESET.
Hocam ağ koruması nedir diye baktım ve şunu anladım, doğru mu anlamışım? Farklı bir güvensiz ağa bağlanmaktan bahsediyor yazıda, buna VPN dahil mi bilmiyorum ama VPN ile işim yok. Ben ev internetim ve telefon mobil internet dışında başka bir ağa bağlanmam, o zaman burada beni ilgilendiren bir durum yok değil mi ağ koruması konusunda?
Hayır farklı bir ağa bağlanmak değil, dahil olduğunuz ağdaki saldırıları yani LAN üstü saldırıları tespit edebilme. ESET'in Local ağlar için kullanabileceğiniz gelişmiş bir konfigürasyon yapısı var. İhtiyaca ve senaryoya göre bu ayarlar arasında geçiş yapıp optimum seçeneği seçebiliyorsunuz. Yani olay sadece korumayı aç/kapat değil ESET üzerinde, biraz daha bilgi birikimi gerekiyor ve bulunan ağa göre ayar yapmak gerekebiliyor.

Geri
Yukarı