Kaspersky her şeyi virüs olarak görüyor

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yaklaşık bir hafta önce "svchost" virüsü ile karşı karşıyaydım. Malwarebytes virüsü temizleyemedi, ben de gidip Kaspersky indirdim. Tarama yaptı ve bir şeyleri sildi fakat, Kaspersky her gün virüs olmayan şeyleri virüs olarak algılıyor. Örneğin; Visual Studio, Unturned, CS:GO gibi oyunları virüs olarak görüyor.

Sorun sadece Steam ile değil, bir sürü projemin olduğu Visual Studio programını bile silmişti, iyi ki projelerimi silmemiş.
Soruyor silelim mi diye, izin verirseniz silmez diye biliyorum. Fakat neden virüs olarak algıladığını çözemedim.
Bana hiç sormuyor Kaspersky, "Virüs algılandı, tam temizlenmesi için yeniden başlatılması gerek" gibisinden bir şey soruyor ve o sekme kapatılmıyor.
Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Silip yükleyerek çözemedim. Direkt olarak format attım. NVDIA, CSGO, GTA San Andreas ve bir çok dosyayı virüs olarak algılıyordu.
Formattan başka çare yok mudur ? Online derslerim olduğu için bir sürü program yüklemem gerekir tekrardan.

Alışılmadık bir durum değil, duymuştum. Projelerinizin bulunduğu dizini istisnalara ekleyebilir veya ayarlardan sezgisel hassaslığını düşürebilirsiniz. İkincisinin sorunu çözeceğinden emin değilim.

Antivirüsünüzü değiştirmek de başka bir seçenek tabii.

Sorun sadece Steam ile değil, bir sürü projemin olduğu Visual Studio programını bile silmişti, iyi ki projelerimi silmemiş.

Bana hiç sormuyor Kaspersky, "Virüs algılandı, tam temizlenmesi için yeniden başlatılması gerek" gibisinden bir şey soruyor ve o sekme kapatılmıyor.

Formattan başka çare yok mudur ? Online derslerim olduğu için bir sürü program yüklemem gerekir tekrardan.

Hocam arkadaşın attığı steam linki sadece steam konusunda işe yaramıyor tüm uygulamalarda işe yarıyor. Deneyin sorununuz yüksek ihtimal çözülecektir.

Geri
Yukarı