Kaspersky indirmeye izin verildi ne anlama geliyor?

d1xl1te

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, bugün Twitter'da bir linke tıkladım ve Kaspersky engelledi. Ben de alttan izin vere basıp siteye girmeye çalıştım ve sekme direkt kapandı. Kaspersky'a baktığımda alttaki görüntü ile karşılaştım.

1706454614517.png

Chrome'da benim iznim olmadan indirme yapılmıyor normalde, yani indirme klasörünü her indirmede soruyor. İndirmeler kısmında bilmediğim hiçbir şey yok. Sizce Chrome bana sormadan dosya indirmiş olabilir mi? Ne anlama geliyor bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İzin ver dediğiniz için öyle olmuş, normal. Başka ne olacaktı :D Siz izin verdirmişsiniz Kaspersky'ye. Tam Tarama yapın. Daha sonra şununla da tarama yapın.

İzin verdim de, chrome benim iznim olmadan indirme yapamıyor normalde. Benim izin verdiğim şey bu.

1706455852077.png

İzin verdim de, chrome benim iznim olmadan indirme yapamıyor normalde. Benim izin verdiğim şey bu.

Eki Görüntüle 2099765
Bazı siteler arkada JavaScript ile sadece siteye girmekle sisteme bir şeyler indirtiyor. Kimisi de Token/Çerez çalıyor. Bu tarz şeylere dikkat etmek lazım o yüzden, güvenilirliğine emin olmasına rağmen bu uyarıyı veren sitelere izin ver deyin sadece.

Bazı siteler arkada JavaScript ile sadece siteye girmekle sisteme bir şeyler indirtiyor. Kimisi de Token/Çerez çalıyor. Bu tarz şeylere dikkat etmek lazım o yüzden, güvenilirliğine emin olmasına rağmen bu uyarıyı veren sitelere izin ver deyin sadece.
İnşallah olmamıştır ne diyeyim... Tam tarama yapıyorum şimdi bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı