Kaspersky Internet Security 2018 Ayarları

karayel34

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce açılan konu kapalı olduğu için, yeni konu açmak zorunda kaldım. 3 gündür KIS 2018 kullanıyorum.
Bazı extra ayarları yapılabilir mi diye sorayım dedim. Şu an varsayılan ayarlarda kullanıyorum, sadece 1 ayarı hariç. Resimlerde onu belirtirim. @Murat5038

1- Ayarlar bölümünde, koruma kısmında ''Reklam Engelleyici'' ve ''Anti Spam'' seçenekleri kapalı. Diğerleri varsayılan zaten. Reklam engelleyici haricinde '' Anti Spam'' seçeneğini açmam gerekir mi?

1.png

2- Tehdit ve istisna ayarları bölümünde, resimde görüldüğü gibi '' İzinsiz giriş yapan kişiler'' ile başlayan cümlede ki bölümde kutucuk işaretli değildi kurduğum zaman. Ben onu işaretledim. Böyle olması mı lazım?

1.png

3- Programı yükledikten sonra sadece hızlı tarama yaptım. Tam tarama yapmadım henüz. Çok uzun sürer dediler bende erteledim şu an tam tarama yapmayı. Gerek var mı?

4- Güvenlik açığı taraması yaptım 8 tane sorun buldu. 3 tane düzeltilmesi gereken madde var. Bunları düzeltmem gerekir mi?

2.png

5- Lisans süremiz mesela 27 gün kaldı. 365 günlük veya 180 günlük lisans girdiğimizde, bu sürenin üstüne ekleniyor mu? 27 gün kalan lisansa 180 günlük daha lisansı girersek 207 gün olur mu :) Geçersiz bir lisans girersek, o anki lisansımız da iptal olur mu? Sorular bitmez :D

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Bunlar isteğe bağlı seçenekler açarsan daha iyi olur. Mesela ben reklam engelleyiciyi çoğu sitelerde sıkıntı yaratacağı için açmazdım. Mail ayıklama konusunda da daha titiz davrandığım için yine Anti-Spam'ı açmazdım.
  2. O seçenek çok düşük bir ihtimal. Teamviewer gibi uygulamaları virüs algılamasına sebep olabilir. Böyle bir durumda o tiki kaldırırsınız.
  3. Boş bir zamanınızda Rootkit dahil bir tam tarama yapmanızı tavsiye ederim.
  4. Eline geçen USB'yi bilgisayara takıyorsan ki geçen konunda öyle demiştin 4. seçeneği düzeltmen şart. Ağa bağlı başka bir bilgisayar varsa ve bundan virüs bulaşma ihtimalı varsa(ağ paylaşımı açıksa) bu 2. seçenği de düzelt. Birinci seçenek biraz anlamsız geldi bana. Zaten zırt pırt virüslü HDD takıp çıkarmıyoruz. HDD'de de virüs varsa vardır yoksa da bulaşamaz.
  5. Üstüne eklemez. Zaten lisanslar 180 günlük diye değil de XX/XX/20XX tarihine kadar geçerlidir şeklinde yazar.

Otomatik çalıştırmalar bilgisayara harici bir aygıt taktığınız zaman risk oluşturabiliyor. Bunları kapatırsanız çalıştırmadan önce tarama yaptırarak kullanabilirsiniz.

2- Tehdit ve istisna ayarları bölümünde, resimde görüldüğü gibi '' İzinsiz giriş yapan kişiler'' ile başlayan cümlede ki bölümde kutucuk işaretli değildi kurduğum zaman. Ben onu işaretledim. Böyle olması mı lazım?
Bahsettiğim ayar bu idi ve görüldüğü gibi bulmuşsun :) Ondan başka birşey gerekli değil. Biraz bilgili iseniz zararlı isimlerine karşı açılması en doğrusu.
4- Güvenlik açığı taraması yaptım 8 tane sorun buldu. 3 tane düzeltilmesi gereken madde var. Bunları düzeltmem gerekir mi?
Önerilen olanları düzeltmen yeterli.
1- Ayarlar bölümünde, koruma kısmında ''Reklam Engelleyici'' ve ''Anti Spam'' seçenekleri kapalı. Diğerleri varsayılan zaten. Reklam engelleyici haricinde '' Anti Spam'' seçeneğini açmam gerekir mi?
Bunu diğer konuda söylemiştim. Diğeri ise Antispam, onu açmaya gerek yok Windows üzerinden mail programı kullanmıyorsanız.
3- Programı yükledikten sonra sadece hızlı tarama yaptım. Tam tarama yapmadım henüz. Çok uzun sürer dediler bende erteledim şu an tam tarama yapmayı. Gerek var mı?
Zararlı olduğundan şüpheleniyorsanız tabi taratmanız önerilir. Zaman konusunda geri akıllıların sözlerine denk gelmişsin. Haliyle uzun sürecektir diğer AV'ler ne kadar ise ortalama o kadar zaman alır. Dosya boyutlarına bağlı olarak tabi artabilir.
5- Lisans süremiz mesela 27 gün kaldı. 365 günlük veya 180 günlük lisans girdiğimizde, bu sürenin üstüne ekleniyor mu? 27 gün kalan lisansa 180 günlük daha lisansı girersek 207 gün olur mu :)
Deneme lisansı diğer lisanlar ile birleştirilemez.
Geçersiz bir lisans girersek, o anki lisansımız da iptal olur mu? Sorular bitmez :D
İllegal lisanslar dener ve kabul edilirse kara listeye girdiğinde evet deneme lisansı da sona erer.

KIS sadece internetteki virüslere karşı mı koruma sağlıyor? PC'deki virüsleri tespit edip engelliyor mu?
KIS internet kullanıcıları için önerilen sürümdür diğer sürüm ise daha gelişmiştir. KIS hem internetteki hem de bilgisayardaki virüsler için gerçek zamanlı kalkanlara sahip. Bilgisayarınızı ve USB gibi aygıtları da tarıyor.

1-png.274660
Ben bu ayarı daha önceden ne güzelmiş deyip seçmiştim ama şimdi kaldırdım. Sebebi ise bana zırt pırt sağ alttan çıkıp x diye bir şey var buna ne yapayım diye soruyor. Devam et diyorsun ama sorular bitmiyor. Tekrar tekrar soruyor. Ayrıca devam et dediğinde ekran karartılıp tekrar onaylaman gereken bir pencere açılıyor. Ve enter tuşuna da bassan kabul etmiyor. İllaki fare ile tıklayacaksın. Buda haliyle acayip sinir bozucu. Sana da bunları yapacak buna hazır ol. Bak anlatırken bile sinir oldum. Ben seni baştan uyarayım dedim.

X'in ne olduğunu hatırlayamadım. O yüzden x yazdım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı