Kaspersky iyi mi?

Ücretli alacaksan Total Security almanı öneririm. 3 yıldır bunu kullanıyorum. Çünkü yanında VPN - Password Manager ücretsiz veriyor.

Ben de yaklaşık 3 sene kullandım ancak hiç girişilecek bir şey değil. RAM kullanımı fazla ve saçma sapan uygulamarı var. Örneğin kardeşimin Roblox oynamasına izin vermiyor. Her şeye clean restart atıyor falan.

Avast mı iyi? Arkadaşım biz antivirüsleri sadece tespit oranlarına göre iyi olup olmadıklarını seçmiyoruz.
ATP gibi diğer testlerine bakarak seçiyoruz Advanced Threat Protection testlerinde en kötülerinden biri Avast!.

Ayrıca reaktif koruması leş gibi yani baya leş. Sezgisel tespiti de kötü.

Ayrıca attığın konuda BitDefender Avast’ı geçmiş ve Bitdefender’ın da free sürümü var.🙃 Burada Avast’ı önererek fanboyluğu sen yapmış olmuyor musun?

Son olarak senin mantığına göre Comodo en iyi antivirüs çünkü 1399 virüsün hepsini engellemiş.

Ha bir de Norton ilk önce kendilerine güvenip ATP testlerine katılsın sonra konuşuruz Norton iyi mi kötü mü diye.
Avast iyi bir AV ürünü, 2023 senesindeki bir testi atıyorsun. Güncel testleri at onlara bakalım. Her sene farklı bir sonuç çıkar burada Kaspersky fanboyluğu yapmayın. Yeni virüslere karşı iyi değil Kaspersky. He kötü bir yazılım da değil ancak Avast'da çok iyi bir yazılım.
Al bakayım 2024'de nasılmış Avast?

Avast iyi bir AV ürünü, 2023 senesindeki bir testi atıyorsun. Güncel testleri at onlara bakalım. Her sene farklı bir sonuç çıkar burada Kaspersky fanboyluğu yapmayın. Yeni virüslere karşı iyi değil Kaspersky. He kötü bir yazılım da değil ancak Avast'da çok iyi bir yazılım.
Al bakayım 2024'te nasılmış Avast?

Avast'ın kendini virüs gibi bir şey zaten

Bu kendini koruma falan değil, Defender sistem ile birleşik geliyor ayrıca siz bunu Defender'i kapatıp yapmanız gerekiyor açık yapmaya çalışırsanız Defender direkt engelliyor. Siz gidip kapatmaz iseniz bir şey olmaz.
Haklısınız ama Defender sonuçta güvenlik programı. Basit bir araç ile çok kolay şekilde kalıcı olarak devre dışı bırakılmasından dolayı bana pek güven vermiyor.

Yeni virüslere karşı iyi değil Kaspersky.
Nasıl iyi değil. RTP testlerinde en iyisi şu an. ATP testlerinde de 2. sırada.

Haklısınız ama Defender sonuçta güvenlik programı. Basit bir araç ile çok kolay şekilde kalıcı olarak devre dışı bırakılmasından dolayı bana pek güven vermiyor.
Piyasadaki tüm AV programları Windows'a bağlı olsa hepsini devre dışı bırakabilirsin. Aslında Devre dışı da bırakmıyor bozuyor Defenderi. Bu onun değil Microsoft'un saçmalığı, Windows'a entegre olduğundan böyle.

Avast'ın kendini virüs gibi bir şey zaten
Kendisi virüs demen ile bilgisiz olduğun belli oluyor, iyi bir yazılım.

Veri satma olayları, kendini virüs olarak görmesinden dolayı bir çok insan haklı olarak Avast'a karşı anti oluyor. Yine de dediğiniz gibi Avast'ın kötü amaçlı yazılımlara karşı yeterli koruması var.

Onerilmeyecek kadar kotu degil, Ona gore sirf FP oranindan oneriyorsunuz Kaspersky'i? Bitdefender da Kaspersky'dan kat kat yuksek FP Vermis onu da onermeyelim?

AV-TEST'de bagimsiz kurulustu ama hileliler acik acik. Ben inanmiyorum ama inanana da saygi duyarim.

Bu dediginizi tam anlamadim.

Hangi antiviruste? Cok sasirtici acikcasi.
Denediğim tüm antivirüslerde çalışıyor bu bug.

Hani Kaspersky 1 saatte bir veritabanı güncelliyor ya Heh tarih ve saat değiştiği için problem çıkabilir güncellemede o anlamda yazdım.

BitDefender şu ana kadar günlük hayatımda sadece 1 signaure den çok FP veriyor Norton ise neredeyse hepsinden.

Piyasadaki tüm AV programları Windows'a bağlı olsa hepsini devre dışı bırakabilirsin. Aslında Devre dışı da bırakmıyor bozuyor Defender'i. Bu onun değil Microsoft'un saçmalığı, Windows'a entegre olduğundan böyle.

Biraz bilgilendirir misiniz hocam? Lütfen

Kaspersky’dan iyi 3 tane antivirüs söyleyin tamam diyeceğim. Test sonuçlarıyla beraber demeniz/kanıtlamanız lazım tek şartım bu.
Bitdefender, Avast, Avira.
Ben değil sonuçlar diyor, bu sene için geçerli sonradan değişir falan bilemem.

Al bakayım 2024'de nasılmış Avast?
ATP test sonucunda sondan 2.ler bence de baya iyi. Reaktif korumaları da leş gibi davranışsal tespiti kötü yani.

Bitdefender, Avast, Avira
Ben değil sonuçlar diyor, bu sene için geçerli sonradan değişir falan bilemem.
Avira ATP testinde sonuncu oldu. Yine davranışsal koruması leş gibi. Sezgisel tespiti söylemiyorum bile.

Geri
Yukarı