Kaspersky iyi mi?

Bakın her sene AV'ler farklı sonuçlar verir. Değişip değişmemesi beni ilgilendirmiyor.
Bu arada Anti-virüs yüzünden birbirlerimizi kırmayalım, gerek yok...
Kırıldıysanız özür dilerim de yani çok mantıksız bir şeyi savunuyorsunuz.
Avira o motoru değiştirmeden ATP testlerinde bir senede o kadar yüksek alması imkansıza yakın.

Avast neyse de Avira savunmak ne bileyim yani. İyi antivirüs de kendilerini geliştirmeye gram uğraşmıyorlar hiç çabalamıyorlar bile.

Kırıldıysanız özür dilerim de yani çok mantıksız bir şeyi savunuyorsunuz.
Avira o motoru değiştirmeden ATP testlerinde bir senede o kadar yüksek alması imkansıza yakın.

Avast neyse de Avira savunmak ne bileyim yani. İyi antivirüs de kendilerini geliştirmeye gram uğraşmıyorlar hiç çabalamıyorlar bile.
Tekrar özür dilerim bu arada biraz sert bir üslubla yazmışım galiba.

Zararlı kimliğinden dolayı. System32'nin içinde tespit edilen herhangi bir nesneyi VirusTotal'e atıp çıkan sonuçlara göre daha kesin bir bilgiye ulaşmış oluruz bence.
Worm gibi davranmasi yetmiyorsa size iyi madem birazdan yaparim.

@Dr. Wells @Malware.AI Antivirüslerin dosya tespit oranlarını çok takmamak gerekiyor çünkü bu oranlar aydan aya değişiyor zaten. Bu ay Bitdefender 1. iken önümüzdeki ay kaspersky ya da norton 1. çıkabilir. Değişken bir durum yani. Önemli olan şey yılın en iyi ürünün hangi firmaya ait olduğu.
Ben dedigim gibi pek guvenmiyorum o sitelere.
Ha bu arada Kaspersky yeni motora geçtikten sonra biraz geriledi kabul ediyorum ama gerilemesine rağmen hala ilk 4'te olan bir ürün. Gerisini siz düşünün.
Ben ona bir sey demiyorum konu su ki Eset'i ilk 3 e alip Norton'u almamaniz.

Denediğim tüm antivirüslerde çalışıyor bu bug.

Hani Kaspersky 1 saatte bir veritabanı güncelliyor ya Heh tarih ve saat değiştiği için problem çıkabilir güncellemede o anlamda yazdım.
Ilginc. Konusunu acabilirseniz beni de etiketleyin.

Norton'da hic FP yasamadim.

Diğer tüm ATP testlerinde de kötüydü. Sadece 1 test mi? Adamlar yıllardır sonuncu. Dediğim gibi sadece tespit oranı önemli olsaydı Windows Defender en iyi antivirüslerden olurdu.
Windows Defender asla Bitdefender'i gecemez, Sizce var mi boyle bir sey? Burdan belli bi seyler dondugu.

Öyle bir virüs kaçmaz hocam, virüsü algılayamıyor virüs sistemin içine bile girmiş. Büyük bir sorun bu.
Bu konuda size kesinlikle katiliyorum.

Worm gibi davranmasi yetmiyorsa size iyi madem birazdan yaparim.

Ben dedigim gibi pek guvenmiyorum o sitelere.

Ben ona bir sey demiyorum konu su ki Eset'i ilk 3 e alip Norton'u almamaniz.

Ilginc. Konusunu acabilirseniz beni de etiketleyin.

Norton'da hic FP yasamadim.

Windows Defender asla Bitdefender'i gecemez, Sizce var mi boyle bir sey? Burdan belli bi seyler dondugu.

Bu konuda size kesinlikle katiliyorum.
İşte bizde ondan bahsediyoruz. Çok FP veriyor ama tespitte en iyilerden biri. Güvenip güvenmemek size kalmış ama videolu testlerde de gayet iyi performans sergiliyor ama hepimiz biliyoruz nasıl bir rezil olduğunu. Windows Defender

ESET iyi bir program çoğu antivirüsde olmayan çok güzel özellikler içeriyor. Performansdan kısmaması da baya iyi. Yani kaynak tüketimi çok az.

O bug konusunu açmaya çalıştığımda korsana girdiğinden ve herkesin yapabileceği bir şey olduğundan engellenmişti açabileceğimi sanmıyorum.

Siz Norton’da FP yaşamamış olabilirsiniz ki günlük kullanıcıysanız bu gayet normal ancak ben sürekli indirme yapan bir insanım ve kullandığımda çok FP veriyordu. Diğer antivirüslerde veriyordu ama Norton ekstra fazlaydı. Hatta diğer antivirüslerde o kadar çok FP veriyordu ki artık antivirüs kullanmıyorum dosyaları Virustotal den analiz edip aylık Malwarebytes taraması yapıyorum.
Aylık veri kullanımım 1TB 130GB civarı falandı siz düşünün.

Geri
Yukarı