Kaspersky korumanın bitmesi

Son düzenleyen: Moderatör:
@Dodo1903, konfigürasyon yapılarak Windows Defender'ın koruma özelliği yükseltiebiliyor. Koruma özelliklerinin içerisinde kendi güvenlik duvarı da yer alıyor ama ben yetersiz kaldığını düşünüyorum. Çünkü Windows Defender'ın güvenlik duvarı, kullanıcılara uygun bir arayüz sunmuyor. Comodo Firewall Free'de son kullanıcı için oluşturulan daha basit bir arayüz bulunuyor.

@Dodo1903, konfigürasyon yapılarak Windows Defender'ın koruma özelliği yükseltiebiliyor. Koruma özelliklerinin içerisinde kendi güvenlik duvarı da yer alıyor ama ben yetersiz kaldığını düşünüyorum. Çünkü kullanıcılara uygun bir arayüzü bulunmuyor. Comodo Firewall Free'de son kullanıcı için oluşturulan daha basit bir arayüz bulunuyor.
Yani bahsettiğinizi yüklemesem çok sıkıntı olur mu benim için?

@Dodo1903; güvenlik duvarı özelliğine ihtiyaç duymuyorsan, yüklemeyebilirsin. Son karar sana kalmış oluyor. Güvenlik önlemi açısından güvenlik duvarına ihtiyaç duyulması gerektiğini düşünüyorum fakat güvenlik duvarı olmadan da korunabilir misin? Evet, korunabilirsin. Kaspersky Security Cloud Free kullandığım zamanlarda ben de güvenlik duvarı kullanmıyordum. Herhangi bir sorun da yaşamamıştım. Fakat bu demek değildir ki, başkası da sorun yaşamayacaktır. Diğer kullanıcıların kullanım alışkanlıklarını bilmediğim için kesin bir cevap veremiyorum.

@Dodo1903; güvenlik duvarı özelliğine ihtiyaç duymuyorsan, yüklemeyebilirsin. Son karar sana kalmış oluyor. Güvenlik önlemi açısından güvenlik duvarına ihtiyaç duyulması gerektiğini düşünüyorum fakat güvenlik duvarı olmadan da korunabilir misin? Evet, korunabilirsin. Kaspersky Security Cloud Free kullandığım zamanlarda ben de güvenlik duvarı kullanmıyordum. Herhangi bir sorun da yaşamamıştım. Fakat bu demek değildir ki, başkası da sorun yaşamayacaktır. Diğer kullanıcıların kullanım alışkanlıklarını bilmediğim için kesin bir cevap veremiyorum.
Güvenlik duvarı kullanmaya ihtiyaç duymuyosan derken Windowsun güvenlik duvarı o kadar kötü mü :D

@Dodo1903; "güvenlik duvarını kullanmaya ihtiyaç duymuyorsan" derken, Windows Defender'ın varsayılan olarak sistem içerisinde gömülü olan güvenlik duvarı dışındaki güvenlik duvarlarından bahsettim. Sadece Windows Defender'ın sunmuş olduğu güvenlik duvarının, son kullanıcı için karmaşık olduğunu ve konfigürasyon yapılmaması hâlinde pek de etkili olamayacağını belirttim. Comodo'nın sunduğu güvenlik duvarının arayüzünü daha basit ve koruma bakımından daha başarılı buluyorum.

Son olarak bir şey soracağım Kaspersky cloud freeyi yükledim fakat 5dk'da bir Chrome eklentisi etkinleştirmem hakkında bildirim geliyor ki zaten ilk yüklediğimde etkinleştirdim.Nasıl kurtulabilirim bundan?Bildirimleri tamamen kapatmak istemiyorum.

Geri
Yukarı