Kaspersky + Malwarebytes + ADWCleaner

Alikaplan801

Decipat
Makaleler
7
İnternette dosya indirmemiz gerektiğinde dosyayı ilk önce Virustotal'den geçirip üstüne RAR'dan çıkarıp bir kez daha Virustotal'den geçirip sonra da bu üçlü ile taratmanın sonucu virüs bulaşma ihtimali imkansıza yakın değil mi?

Kalıp cümleler haricinde iddia ettiğin şeyi destekleyecek bir bilgin olmadığının farkındayım. Gereksiz bir mesaj yazarak forumu boş mesajlarınla kirlettiğini sen de itiraf ediyorsun, bu da güzel bir şey tabi :).
Hiçbir şey itiraf falan etmiyor seni en basit yoldan eleştirmiş anlamadıysan senin sorunun.

Hiçbir şey itiraf falan etmiyor seni en basit yoldan eleştirmiş anlamadıysan senin sorunun.
Herhangi bir sebepten ötürü güncel işletim sistemi kullanmayan birinin güvenliğine önem veremeyeceğini öne sürmesi ve Windows 7 kullananların 'kat be kat' daha tehlikede olduğunu idda etmesi dışında bir şey göremiyorum. Ki bunlar da mesajımda eleştirdiğim şeyler. At gözlüğünü çıkar diyeceğim ama sendeki tek sorun bu da değil anladığım kadarıyla.

Bu üçlü kombine gerek yok. İlk olarka bunu anlayın. Sağlam bir AV ürünün orta veya üst ürününü kullanıyorsanız sıkıntı yaşamazsınız kullanmasını bilirseniz ve zararlılarla haşır neşir değilseniz.

Hasan Ali son yazdığın biraz yanlış düşündüğünü gösteriyor. Kat be kat denilmiyor ancak güncel bir OS'dan daha az korumaya sahip olduğun anlamına gelir. Bu da dediğin güvenlik açığına denk geliyor. Güvenlik açığı desteği kesilmiş güncelleme almayan yazılımlarda genelde olur. Bu yüzden de güvenlik açığı Win 7 desteği kesildiği için bu açıklardan yararlanacak olanlar daha fazla olacağı anlamına gelir.

Bu yüzden güncel bir OS öneriyoruz bir bakımdan.

Konu başlığından önce süregelen tartışmaya değinmek istiyorum.

Güncel sistem kullanmayan insan belki sistemi desteklemiyordur fakat denildiği gibi güvenliğe de pek önem açıkçası vermiyordur. Güvenlik denilen şey öyle sadece zararlılardan ibaret değildir. Güncel olmayan ve desteği kesilmiş sistemlerde var olan açıklar kapatılmaz. Bu da bu sistemleri saldırıya açık hale getirir.

Zararlı yazılımlardan korunmadan önce işletim sistemi kaynaklı zafiyetlerin önüne geçilmeli, daha sonrasında ise zararlılardan korunmaya bakılmalı.

Başlığa ve konu sahibinin sorusuna gelecek olursak evet, bulaşabilir. FUD ve UD zararlı kavramlarını araştırmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı