Kaspersky Opera GX'in cache klasöründe trojan buldu

Kangal Sucuk

Decapat
Daha fazla  
Kaspersky Opera GX'in klasöründe trojan buldu dünden beri bir program indirmeye çalışıyorum ve kendi sitesinden indirmeme rağmen virüs tespit edildi diyerek iptal ediliyor ancak Kaspersky karantina geçmişine baktım ve indirmeye çalıştığım saatlerde Opera GX'in cache > cache. Data, klasöründe virüs tespit etti ve silindi olarak gözüküyordu. İndirmeden kaynaklı bulaşmış olabilir mi?

Bildiğim kadarıyla Opera GX'te virüs var birkaç konuya daha denk gelmiştim başka bir tarayıcı kullanmanızı öneriyorum. İyi sosyaller.

Teşekkür ederim ama sosyalde genellikle bunun bir hata olduğu ve genelde herkesin yaşadığı söyleniyordu.

False pozitive de olabilir emin değilim ancak nerede gördüğümü hatırlamadığım bir yerde önerinin pek güvenli olmadığını söylemişlerdi

Bir de o data klasörünü virüstotal ile de tarayabilir misiniz?

False pozitive de olabilir emin değilim ancak nerede gördüğümü hatırlamadığım bir yerde önerinin pek güvenli olmadığını söylemişlerdi.

Bir de o data klasörünü VirusTotal ile de tarayabilir misiniz?

VirusTotal yok ama Kaspersky var isterseniz taratayım zaten 3 kere tarattım bilgisayarı bir şey çıkmadı galiba indirmeden alakalı kendi sitesinden Cheat Engine indirecektim geri siliyordu indirmeyi denediğim saatlerde trojan uyarısı alınmış ve benden habersiz karantinada silinmiş.

False pozitive de olabilir emin değilim ancak nerede gördüğümü hatırlamadığım bir yerde önerinin pek güvenli olmadığını söylemişlerdi.

Bir de o data klasörünü VirusTotal ile de tarayabilir misiniz?

Tarattım ve güvenli çıktı hocam.

Son düzenleme:
Denerim hocam ama alıştım yani her uygulama hata verebilir sonuçta.

Hocam VirusTotal'de tarama yapamadım ama Kaspersky ile yaptım bir şey çıkmadı.

Hocam internete VirusTotal yazın sonra açıldığı zaman bir tane dosya seç diye bir yer çıkacaktır orada trojan olarak gösterdiği klasörü seçin ondan sonra done gibi bir şey çıkacak o dosya seçin yerinde ona tıklayın gerisini VirusTotal halledecektir ne olur ne olmaz diye bunu yapın bence hocam.

Geri
Yukarı