Kaspersky, Opera ile birlikte çalışır mı?

Dodo1903

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Star Destroyer
Arkadaşlar merhaba. öncelikle Kaspersky Cloud Free kullanıyorum ve tarayıcı olarak da Chrome kullanıyorum. Chrome’yi yıllardır kullandığım için sıkıldım ve yeni bir tarayıcıya geçmek istiyorum. Aklımda Opera veya Opera GX var. Fakat sıkıntı şey şu ki Kaspersky uzantısı Opera'yı desteklemiyormuş. Bu da beni biraz üzdü çünkü gayet güzel bir özellikti benim için herhangi bir virüslü siteye girmeye çalıştığımda falan uyarı verip engelliyordu vs. Demem o ki uzantı olmadan aynı korumayı sağlayabilir mi Kaspersky? Bu arada Opera mı Opera GX mi hangisi daha iyidir. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Chrome eklentisi yüklemenizi sağlayan bir eklenti var Opera'da. Onun ile yükleyebilirsiniz.
Normal Opera ile Opera GX arasında tasarım dışında çok büyük farklar yok. RAM kullanımı da hemen hemen aynı seçim sizin.

Opera ile aynı özelliklere hatta biraz daha fazlasına sahip bir tarayıcı var: Vivaldi. Opera satıldıktan sonra eski sahipleri Vivaldi adlı tarayıcı yapmış ve Opera özellikleri ile donatmış. Ayrıca Chromium ve Chrome'da olan bütün eklentileri destekliyor. Hem fazla RAM tüketmiyor hem de oldukça hızlı. Size bu tarayıcıyı öneririm.

Google Chrome eklentisi yüklemenizi sağlayan bir eklenti var Opera'da. Onun ile yükleyebilirsiniz.
Normal Opera ile Opera GX arasında tasarım dışında çok büyük farklar yok. RAM kullanımı da hemen hemen aynı seçim sizin.
Evet uzantı varmış fakat çalışmıyormuş diye okudum ne kadar doğru bilmiyorum ama.

Chrome varken maceraya gerek yok hepsinin tohumu Chrome'dan...
Tamam.
Opera ile aynı özelliklere hatta biraz daha fazlasına sahip bir tarayıcı var: Vivaldi. Opera satıldıktan sonra eski sahipleri Vivaldi adlı tarayıcı yapmış ve Opera özellikleri ile donatmış. Ayrıca Chromium ve Chrome'da olan bütün eklentileri destekliyor. Hem fazla RAM tüketmiyor hem de oldukça hızlı. Size bu tarayıcıyı öneririm.
Yeni sekme açınca o sekmeye geçiyor bu özelliği kapatma var ise kullanabilirim.

Peki uzantı ne işe yarıyor?
Ücretli veya ücretsiz sürümde yer alan bazı özellikler için gerekli. Anti-Banner, İzleyici engelleme, Secure Input vesaire gibi. Ayrıca linklerin yanına, linkin güvenli olup olmadığını gösteren ufak belirteçler de eklenti sayesinde ekleniyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı